Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vikerraadios algab värvikas öösaade, kandideeri saatejuhiks!

{{1528363620000 | amCalendar}}
Suveöö kõlad
Suveöö kõlad Autor/allikas: Klassikaraadio

Sel suvel on Vikerraadio reedesed ööd hoopis teistsugused. Alates 22. juunist on kell 23-02 eetris "Suveöö", kus hakkab toimuma nii mõndagi.

"Suveöö" teemad varieeruvad Eesti inimeste muredest-rõõmudest, filmiklassikast, kirevast Türgist õuduste öö ja piinlike haigusteni, sekka värvikaid noppeid ERR-i arhiivist. Lisaks läheb üks saade eetrisse voodistuudiost ning teisele otsitakse saatejuhti kuulajate seast.

Esimene saade on eetris 22. juunil kell 23.03, kus kuulame Eesti inimeste rõõme ja muresid. Saatejuht Mirko Ojakivi avab öisele ajale vaatamata telefoniliinid ning ootab kuulajaid südant puistama või rõõmu jagama. Tartust eetrisse mineva otsesaate külalised on teada-tuntud inimesed. Lisaks annavad saatele tooni lähenev jaanipäev ja üliõpilaste laulu- ja tantsufestival Gaudeamus.

29. juuni öösse jagub glamuuri, nostalgiat ja kaasahaaravat tänapäevast filmimuusikat. Kuldajastu Hollywoodi ja Eesti filmiklassika toob stuudiosse Kerttu Kaldoja.

6. juulil on Taavi Libe ja Margus Kamlati saate alateema "Õuduste öö". Räägitakse õudustest erinevates vormides alates kinolinal nähtust ja selle mõjust kuni kurjategijate vaimse tervise lahtimõtestamiseni.

13. juuli öösaateks laotab Urmas Vadi aga stuudiosse madratsid, tekid ja padjad ning kutsub enda kõrvale lesima kirjanik Peeter Sauteri. Kas voodistuudios on mõtted teistsugused kui tavaliselt ning kas eetrisse kostab ka vaikset norinat, kuuleb juba saates.

Hille Hanso ja Arp Müller räägivad oma saates 20. juulil Türgi elu nendest tahkudest, mis Eestis enamasti uudiskünnist ei ületa: värvikatest ja lahketest inimestest, kirjust kultuurist, imelisest muusikast, rikkalikust köögist, mitmekesisest loodusest, turismist, ajaloost ja lihtsalt mõnusast äraolemisest.

27. juulil on "Suveöö" ERR-i põhjatu arhiivi päralt. Kõige vanem helilõik pärineb 1927. aastast. Pärast seda on meie helipagasisse kogunenud muusikat ja arutelusid, teatrit ja toorest nõukogude propagandat, aga ka loodussaateid, lastesaateid ja kõnesid nii kuulajatelt kui ka riigijuhtidelt. Arhiivis tuulab Madis Hindre.

3. augustiks otsib Taavi Libe kaassaatejuhti kuulajate seast. Avaldused tuleb saata meiliaadressile [email protected]. Kirjas võiks sisalduda teema, millest kandidaat saadet teha soovib või külalised, keda sooviks intervjueerida.
Samuti lühidalt enda taust ja põhjendus, miks soovitakse saatejuhiks kandideerida. Kandideerimine on avatud 30. juunini.

24. augustil läheb olukord pisut piinlikuks. Miks meile tundub, et mõne probleemiga on piinlik arsti poole pöörduda? Millised on üldse võimalused varjatud ja delikaatsete probleemide korral kiiret abi saada?
Meelis Süld võtab öösaates teemaks piinlikud haigused.

Lisaks teevad "Suveöö" saateid Ingrid Peek, Priit Ennet, Lauri Varik ja Anvar Samost.
"Suveöö" Vikerraadios alates 22. juunist kell 23.03-02.00.

 

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: