Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ETV ja ETV2 toovad juba homme, 1. mail ekraanile ainulaadse suurteose "Saja lugu" ja dokumentaalsaate selle valmimisest

{{1523852387000 | amCalendar}}

Festivali Jazzkaar avasündmusena jõudis publikuni vaid ühel korral "Saja lugu" - žanriülene suurteos, mille taga on 100 ainulaadset kohtumist. Loo autorid kohtusid eri paigust pärit ja eri vanuses saja inimesega üle Eesti, keda pildistati neile loomulikus keskkonnas ja ära kuulati. Kaupo Kikkase tehtud portreedest ja pikkadest ehedatest vestlustest sai koostöös Laur Kaunissaarega fotoraamat "Saja lugu". Jazzkaare initsiatiivil sündis aga samanimeline kontsertlavastus, mille originaalmuusika kirjutas Erki Pärnoja ja lavastas Jaak Prints.

""Saja lugu" on olnud kõige inspireerivam sündmus, mis on viinud meid inimeste keskele. Nad on avanud oma kodude uksed, kostitanud meid, rääkinud muredest ja rõõmudest. Need lood ja muusika on liigutanud nii tegijaid kui ka inimesi," räägib Jazzkaare peakorraldaja Anne Erm ja lisab "See on lugu lihtsatest eesti inimestest. See on minemise, otsimise ja leidmise lugu."

Poeetiline üldistus Eestist läbi tema inimeste jõudis kontsertetendusena publikuni vaid ühelainsal korral selleks ainulaadseks sündmuseks kontserdipaigaks muutunud Noblessneri sadamalinnakus. ETV2 vahendusel jõuab suurejooneline kontsertlavastus nüüd ka televaatajateni.

Kontserdi sissejuhatuseks näitab ETV dokumentaalsaadet projekti tegijatest ja selle saamisloost ning püüab läbi "Saja loo" loojate leida vastust, kas ja kuidas on võimalik portreteerida eestlust ja eestlaseks olemist üldisemalt.
"Saja lugu. Kuidas portreteerida eestlast?" režissöör on Erle Veber, operaator Manuel Mägi, helirežissöör Enn Laidre, toimetaja Hele-Maria Taimla ja produtsent Helen Valkna.
Saates on kasutatud Meelis Muhu filmitud kaadreid kohtumistest "Saja loo" raamatus ja lavastuses portreteeritud eestlastega.

"Saja lugu. Kuidas portreteerida eestlast?" on ETV eetris 1. mail kell 20.10 ning tänavu Jazzkaare avanud ainulaadne suurteos "Saja lugu" jõuab ETV2 ekraanile 1. mail kell 22.00.

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: