Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Telekonkursi "Klassikatähed" teise saate võitis Tanel-Eiko Novikov

{{1518812060000 | amCalendar}}

Tänases "Klassikatähtede" saates astusid viimast korda publiku ette kõik kaheksa võistlejat, esitades unustamatuid meloodiaid. Žürii ja televaatajate häälte liitmisel osutus saate parimaks 17-aastane löökpillimängija Tanel-Eiko Novikov.

Žüriis jagasid sel korral hinnanguid Helen Lokuta, Oksana Sinkova ja Ivari Ilja.

Kokkuvõtval paremusjärjestusel võeti lisaks žürii ja televaatajate hääletele arvesse ka kontserdivooru põhjal kogutud ning eelmises saates antud hääled. Saatest tuli lahkuda flötist Kristin Müürsepal.

Koos publiku häältega kujunes järjestus selliseks:

1.Tanel-Eiko Novikov
2. Johannes Põlda
3. Ingely Laiv
4.Linda-Anette Verte
5. Sven-Sander Šestakov
6. Kaspar-Oskar Kramp
7.Arko Narits
8.Kristin Müürsepp

Saatest lahkuva Kristin Müürsepa kiituseks ütles žürii liige Ivari Ilja, et ta mäng oli nauditav, eriti kontserdivoorus, kus ta jättis veenvalt artistliku ja professionaalse mulje. "Võimalik, et tänasel tulemusel rääkis kaasa repertuaari valik. Rahmaninovi "Vokaliis" on küll väga tuntud teos, ent meloodia keerukuse tõttu pole seda flöödil mitte kõige mugavam esitada," kommenteeris Ilja.

Helen Lokuta tunnustas saates kõlanud repertuaari mitmekesisust - alates filmimuusikast kuni keerukamate, kirkamate ja tehniliselt raskemalt teostatavate lugudeni. "Imetlesin neid interpreete, kes julgesid võtta teistele pillidele kirjutatud lugusid - see on alati keeruline, komplitseeritud ja suure riskiga. Aga see risk õigustas end. Rahmaninov on öelnud, et meloodia on muusika hing ning tänastes esitustes suutsid artistid selle elavalt esile tuua," ütles Lokuta.

Tänase saate esitusi saab järelvaadata "Klassikatähtede" kodulehelt.

Järgmisel reedel, 9. märtsil kell 19.30 astuvad võistlejad žürii ja televaatajate ette koos tuntud muusikutega, kellega kohtutakse alles saates.

Infot telekonkursist "Klassikatähed 2018" leiab SIIT.
Osalejate tegemisi ja saadetes toimuvat jälgib saate Facebooki-leht.

Saatesari valmib Eesti Kontserdi, Klassikaraadio ja ETV koostöös.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: