Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Dirigent Jaan-Eik Tulvele antakse üle Aasta Muusik 2017 tiitel

{{1514560111000 | amCalendar}}

Pühapäeval, 14. jaanuaril kell 17 antakse Tallinnas Niguliste kirikus dirigent Jaan-Eik Tulvele üle Eesti Rahvusringhäälingu tiitel Aasta Muusik 2017. Kontserti vahendavad otseülekandes Eesti Televisioon, Klassikaraadio, Vikerraadio ja Raadio 4.

Eesti Rahvusringhäälingu muusikatoimetajad valisid Aasta Muusikuks 2017 dirigent Jaan-Eik Tulve. Ta saab Aasta Muusiku tiitli kõrgete väärtuste kandmise ja edasiandmise eest muusikas. Selle tiitli pälvib muusik, kelle loomingulised saavutused on edendanud Eesti muusikakultuuri ja kes on teinud sealjuures tihedat koostööd Eesti Rahvusringhäälinguga.

Klassikaraadio on kahe aastakümne jooksul vahendanud otseülekandes ja salvestanud kõik Vox Clamantise kontserdikavad ja vahendanud igal aastal vähemalt ühe ansambli kontsertidest ka EBUsse kuuluvatele raadiojaamadele. Kuulajad armastavad Vox Clamantise kontserte.

"Igal inimesel on ju tunnustust vaja. Muusikul on ju see asi natuke raskem: anname kontserdi, siis plaksutatakse, kontsert lõpeb ära, inimesed lähevad koju. Enda puhul tunnen väga tihti sellist tühjust peale kontserti, sest inimesed ei kipu väga tihti ütlema, kas see tee, mida meie käisime läbi muusika, kuidagi publiku südameid puudutas. Seetõttu on selline tunnustus nagu see Aasta Muusik, tähendus sellest, et meie tähendus on aastate jooksul kedagi puudutanud ja see on väga soe tunne, see aitab end sellel teel jälle kindlamini tunda," tõdeb Aasta Muusiku tiitli pälvinud Jaan-Eik Tulve.

Klassikaraadios on saabuval nädalavahetusel Aasta Muusiku eriprogramm. Laupäeva hommikul kell 10 on eetris intervjuu auhinna laureaadiga ning laupäeval kell 9 ja pühapäeval kell 12 on eetris "Helikaja", mis keskendub Jaan-Eik Tulve enam kui 20 aastat tagasi loodud ansamblile Vox Clamantis. Vestlusringis kõnelevad ansambli lauljad Anna Mazurtšak, Miina Pärn, Ott Kask, Jaan Leppik ja Taniel Kirikal.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: