Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vikerraadio valimisteemalised kõrghetked: Tallinna raadiodebatt ja valimisõhtu erisaade

{{1506508379000 | amCalendar}}

Sel neljapäeval, 12. oktoobril kell 13-15 toimub Vikerraadios Tallinna teemaline valimisdebatt, kus kuulajate ja saatejuhtide küsimustele vastavad pealinna valitsema pürgijad. Pühapäeval, 15. oktoobril alates kella 20st õhtul jälgib Vikerraadio kohalike omavalitsuste valimiste tulemuste kulmineerumist, stuudios on Mirko Ojakivi, Uku Toom, Anvar Samost ja Ainar Ruussaar.

Tallinna valimisdebatt Vikerraadios – neljapäeval, 12. oktoobril kell 13-15

Aasta põnevaimas raadiodebatis võtavad sel neljapäeval, 12. oktoobril kell 13-15 Vikerraadios omavahel mõõtu Taavi Aas Keskerakonnast, Raivo Aeg IRList, Martin Helme EKREst, Kristen Michal Reformierakonnast, Urmas Sõõrumaa Savisaare valimisliidust ja Tegusast Tallinnast, Rainer Vakra Sotsiaaldemokraatlikust erakonnast. Vikerraadio kuulajate esitatud küsimusi vahendavad ning väitlust ohjavad Arp Müller ja Mirko Ojakivi. Debatti jälgib ja kommenteerib politoloog Tõnis Leht.

"Võitlus võimu pärast Tallinnas on taas kaasa toonud poliitilisi konkurente mustavad valimisreklaamid ning valijate rahvuspõhise vastandamise. Raadiodebatis soovime suurema osa tähelepanust pöörata siiski sisulistele Tallinna tulevikku määravatele valikutele: millistest väärtustest lähtuvalt suunata Tallinna linnaplaneerimist ja elukeskkonna kujundamist, milliseid lahendusi pakuvad poliitikud hariduse sisulistele probleemidele, kuidas plaanivad arendada linna ühistransporti jne," kommenteerib teemasid üks debati juhtidest Arp Müller.

Debatti on oma küsimusi jätnud ka paljud Vikerraadio kuulajad, helistades automaatvastaja numbril 69 88 964, mis on avatud kolmapäeva südaööni. Näiteks soovivad kuulajad saada vastuseid järgmistele küsimustele: "Kas olete võimelised korrigeerima busside väljumisaegu nii, et bussid ei sõidaks oma marsruudi ühisosal rivis, vaid nende väljumisajad oleksid hajutatud?", "Kas näete Tallinna linnas ette ka maad uuele Estonia ooperiteatrile?", "Kui Teid ei valita, kas päike enam ei tõuse?".

Neljapäeval kell 12.20 toimub rahvusringhäälingu uudisteportaalis err.ee ka eelhäälestus Tallinna raadiodebatiks ja valimiste eelne erisaade, kus arutlevad Anvar Samost, Uku Toom ja Mirko Ojakivi.

Vikerraadio Tallinna debatti saab jälgida ka videopildis uudisteportaalis err.ee.


Valimisõhtu Vikerraadios – sel pühapäeval, 15. oktoobril alates kella 20st

"Vikerraadio ja ERRi raadiouudiste toimetuse ühine valimiste õhtu saade on kõige operatiivsem viis kursis olla valimispäeva õhtul toimuvaga. Saate valmimisse panustavad kümned uudistetoimetuse ajakirjanikud üle Eesti. Meil on reporterid väljas Saaremaast Narvani ning Tallinnast Valga ja Võruni, Tartust ja Tallinnast rääkimata," ütleb üks valimisõhtu saatejuhte Mirko Ojakivi.

Valimisstuudios aitavad alates kella 20st kuni lõplike tulemuste selgumiseni valimispäevast kokkuvõtteid teha ning omapoolset kiiret analüüsi pakkuda Uku Toom ja Mirko Ojakivi, Ainar Ruusaar ja Anvar Samost. Toimuvad otselülitused erakondade peopaikadesse ja valimisjaoskondadesse – kõikjale, kus midagi kajastamisväärset toimub. Stuudiost astuvad läbi ka erakondade juhtivpoliitikud.

Vikerraadio ja ERRi raadiouudiste toimetuse ühist valimisstuudiot saab jälgida ka videopildis rahvusringhäälingu uudisteportaalis err.ee.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: