Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Digitaalvaldkonna tippkohtumise otseülekanne ja kajastused ETVs, ETV2s ning portaalis eesistumine.err.ee

{{1505385900000 | amCalendar}}

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine korraldab koostöös Euroopa Ülemkogu eesistuja ja Euroopa Komisjoniga homme digitaalvaldkonna tippkohtumise, et tuua Tallinnas kokku Euroopa Liidu riigipead ja valitsusjuhid. ETV ja ETV2 teevad homsest tippkohtumisest otseülekande. Põhjaliku kajastuse teeb ERRi teemaportaal eesistumine.err.ee.

Tallinna digitaalvaldkonna tippkohtumine on platvorm kõrgetasemeliste arutelude algatamiseks digitaalse innovatsiooni edasiste plaanide üle, et Euroopa püsiks tehnoloogilises arengus esirinnas ning saaks järgnevate aastate jooksul ülemaailmseks digitaalseks liidriks. Kultuurikatlasse kogunevad Euroopa Liidu valitsusjuhid ja riigipead. Tippkohtumise aruteludes võetakse pikaajaline perspektiiv (kuni aastani 2025) ning keskendutakse Euroopa digitaalse tuleviku ülesehitamise kesksetele teemadele, nagu usaldusväärsus, turvalisus, e-valitsemine, tööstus, majandus ja ühiskond.

Homsel tippkohtumisel peab avakõne Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid. Ettekanded teevad Aalto Ülikooli küberjulgeoleku professor Jarno Limnéll ja McKinsley Global Institute'i president, direktor James Manyika. Samuti on kavas videopöördumised Euroopa tippjuhtidelt.

Otseülekanne digitaalvaldkonna tippkohtumiselt algab ETV ekraanil homme kell 10.50 ning ETV2 ekraanil on otseülekanne pressikonverentsilt kell 18.15.

ERRi uudisteportaalis koonduvad eesistumisteemalised uudised alaportaali eesistumine.err.ee, kust saab kõigest toimuvast kompaktse ülevaate. Kuna ERR toodab kõiki eesistumise videoülekandeid, on ka portaalil neist päevadest Eesti kõige põhjalikum meediakajastus.

Tänase õhtu jooksul saab näha videolõike ja galeriisid riigipeade saabumisest lennujaama ning õhtusöögist Kadriorus. Homme hommikul kell 11 saab portaalis vaadata otseülekandeid riigijuhtide saabumisest Kultuurikatlasse ning nende lühiintervjuusid. Sellele järgnevad terve päeva jooksul otseülekanded tippkohtumise hetkedest. Kell 18.15 saab vaadata Jüri Ratase, Donald Tuski ja Jean-Claude Junckeri pressikonverentsi. Kell 18.30 annavad mõned riigijuhid lahkumisel lühiintervjuud, mida saab samuti otseülekande vahendusel jälgida.


Lisaks galeriidele ja otseülekannetele saab portaalist põhjaliku ülevaate ka artiklitest ja riigipeade sõnavõttudest, muljetest ja aruteluteemadest.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: