Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR kutsub eluliselt haarava "Uudishimu tippkeskuse" särtsakale eelesitlusele

{{1503474110000 | amCalendar}}

Neljapäeval, 7. septembril, on ETVs eetris uus teadussaade "Uudishimu tippkeskus", mis arendab igal nädalal tele-eetrist teemad edasi ERRi teistesse kanalitesse – ERR Novaatorisse, sotsiaalvõrgustikesse ja Raadio 2 saatesse "Agenda". Saate eellinastust on aga juba täna, 6. septembril, kell 20 Tallinnas Erinevate Tubade Klubis.

"Uudishimu tippkeskuses" vaadatakse saatejuht Eeva Esse juhtimisel üle Eesti teadlaste töö, veel enam aga arutatakse, kus seda teadustööd rakendada annab ning millised takistused peab teadus ületama laborist meie kasutusse jõudmisel.

Teadlased kutsutakse laborist välja seiklema ning teadussaavutusi tutvustama. Nii näebki esimeses saates Eeva Esset lasketiirus, pallimeres, apteegis ning arstina patsiente vastu võtmas ja seda kõike koos teadlastega, rääkimas personaalmeditsiinist.

Erinevalt tavalistest telesaadetest ei alga ega lõppe see saade ETV eetris, sest teadust on nii palju, et see lihtsalt ei mahuks ühte pooltundi ära.

Juba neljapäeva hommikul saab lugeda saate teemasid käsitlevat artiklit ERR Novaatorist. Arutelu saate teemal jätkub Facebookis reede hommikul kell 10, kui Tartu ülikooli bioinformaatika professor Maido Remm vestleb ERR Novaatori teadustoimetaja Marju Himmaga sellest, kuidas IT ja geenid meie medistiini personaalseks teevad. Vestlusega saab ühineda Facebookis, kasutades selleks teemasilti #tipukas.

Teadussisu võtab kokku esmaspäeval Raadio 2 saade "Agenda", kus kergitatakse saladuseloor ka järgmiselt saatelt.

Aga mis on tippkeskus? Teaduse tippkeskused on uurimiskeskused, kuhu saavad kuuluda üksnes parimad Eesti teadlased. Eestis tegutseb praegu üheksa teaduse tippkeskust, "Uudishimu tippkeskus" on kümnes ja tegutseb vaid ERRis. Omavahel nimetavad teadlased tippkeskust tipukaks – sellest ka saate teemasilt #tipukas.

"Uudishimu tippkeskus" internetis:
http://etv.err.ee/l/elusaated/uudishimu_tippkeskus
https://www.facebook.com/uudishimutippkeskus
https://www.facebook.com/eestitelevisioon

"Uudishimu tippkeskuse" esimene osa on ETVs neljapäeval kell 21.40. Saate eelesitlus toimub aga 6. septembril Tallinnas Erinevate Tubade Klubis, algusega kell 20, kus Eeva Esse mängib plaate ning kontserdi annab ansambel Miljardid.

Saate toimetajad on Marju Himma ja Randel Kreitsberg, režissöör Margo Siimon, tootja Vesilind OÜ. Saade valmib Eesti Teadusagentuuri ja TeaMe+ toetusel.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: