Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERRi raadioteater tähistab täna väärikat sünnipäeva mitmekülgse teemapäevaga

{{1490768940000 | amCalendar}}

Täna tähistab ERRi raadioteater väärikat 89. sünnipäeva, korraldab sel puhul teemapäeva ja annab üle oma näitlejaauhinna 2016.

Täna algusega kell 10 toimub Eesti Raadio 1. stuudios (Kreutzwaldi 14) Eesti Teatri Agentuuri teemapäev pealkirjaga teater|raadio. Üritust korraldatakse koostöös ERRi raadioteatri ning Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendusega. Teemapäeva eesmärk on tõsta raadioteater kui äärmiselt oluline kultuurifenomen fookusesse ning arutleda raadiodraamat puudutavate küsimuste üle, mis ammu vastuseid vajavad. teater|raadio peaesinejad on Euroopa suurima, BBC raadiodraama osakonna juht Alison Hindell (UK) ning Yleisradio programmijuht ja näitekirjanik Esko Salervo (Soome). Päeva kulgemist juhib Andres Noormets.

1928. aastal asutatud raadioteater tähistab oma 89. sünnipäeva ja annab juba 20. korda üle raadioteatri näitlejaauhinna, mille tänavu saab Andres Raag järjejuttude meisterliku esitamise eest.

Raadioteater tunnustab oma näitlejaauhinnaga Andres Raagi kui kauaaegset raadionäitlejat, kelle meisterlikus esituses kõlasid 2016. aastal kaks eriilmelist järjejuttu: Juhan Smuul "Jäine raamat" ja Lembit Uustulnd "Aastavahetus Casablancas". Esimeses on ta tundeerksalt tabanud kirjaniku lüürilist alltooni, teises loonud terve galerii värvikaid merekarusid ning pannud kuulaja kaasa elama nende tormistele seiklustele.

Näitlejaauhinda antakse välja eesmärgiga jäädvustada kuuldemängude pikka traditsiooni Eesti kultuuris ja väärtustada avalikkuse silmis näitlejate tööd kunstilise sõnaga raadios. Preemia antakse välja käesoleval hooajal möödunud hooaja parima osatäitmise eest kuuldemängus ja/või kunstilise sõnaga viljaka töötamise eest raadios.

Veel antakse raadioteatri sünnipäeva tähistamisel, mis on ühtlasi legendaarse reporteri ja raadioteatri looja Felix Moori sünniaastapäev, üle preemiad Kreutzwaldi 14 hoone välisruumi kunstikonkursi esikolmikule. Preemiad pani välja Felix Moori tänuauhinna väljaandja ja kunstikonkursi žürii liige Mart Relve. Konkursi eesmärk oli leida sobivaim Felix Mooriga seotud kunstiteose ideelahendus.

Žürii otsusel on võidutöö pealkirjaga "MO:RF" (kavandi esitaja Aleksander Jakovlev), pälvides preemia 1000 eurot. Teise koha saavutas kavand märgusõnaga "Reporter 1" (kavandi esitaja Tiiu Kirsipuu), preemiaks 500 eurot. Kolmanda koha ja preemia 300 eurot saab kavand märgusõnaga "Tead(v)ustaja" (kavandi esitaja osaühing Asuurkeraamika).

Kunstikonkurss korraldati lähtudes kunstiteose tellimise seadusest, eesmärgiga rikastada esteetiliselt avaliku ruumi. Kunstiteose maksumus on (ilma käibemaksuta) 8 300 eurot ning selle valmimise tähtaeg on tänavu oktoobris. Kunstiteose valmistamise ning paigaldamise kulud kannab ERR.

Lisainfo:
Raadioteater
[email protected]
6114308

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: