Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kultuurisaade "Plekktrumm" pälvis peaauhinna konkursil Kultuuri Tegu 2016

{{1477142208000 | amCalendar}}

Täna jagas Eesti Kultuuri Koda auhindu lõppeval aastal enim silma paistnud kultuuritegudele. Pidulikuks tseremooniaks koguneti Eesti Rahva Muuseumis. Konkursi Kultuuri Tegu 2016 peaauhinna võitis ETV2 kultuurisaade "Plekktrumm".

Nominentide seas olid veel maiade tsivilisatsiooni uurija Rait Kütt; arhitektuuriprogrammi "Hea Avalik Ruum" korraldusmeeskond eesotsas Kalle Vellevoogiga; kunstnik Meeli Kõiva alias Mery Crystal Ra näitus-installatsiooniga "Parasite Beach"; Mari-Liis Lill ja Paavo Piik integratsiooniteemalise kultuuriprojektiga "Teisest silmapilgust"/"Kosmos".

"Plekktrummi" saatejuht Joonas Hellerma ütles, et saate toimetus on Kultuuri Kojale väga tänulik ilusa tunnustuse eest. "Võtame seda ka tänuavaldusena kõigi siiani saates käinud inimeste suhtes, kes on suuresti saate loojad. Nende üle on eriliselt hea meel. Lisaks on olnud terve hulk inimesi, kes on meid oma nõuga vajalikul hetkel täiendanud. "Plekktrummi" vaatajad on olnud väga heatahtlikud. See on aidanud üle saada nii mõnestki kõhklusest. Palju tänu!" lausus Hellerma.

"Väga rõõmustav, et praegusel mürarikkal ja tempokal meediamaastikul on "Plekktrumm" tähelepanu pälvinud," märkis ETV2 peatoimetaja Marje Jurtšenko. "See on saade, mis jõuab saatekülaliste oluliste mõtete ja kihistusteni ning seda tänu professionaalsele ettevalmistusele, meisterlikule jutujuhtimisele ja ajaga ühes rütmis kulgemisele."

Vestlussaade "Plekktrumm" ETV2-s on kohtumiste ristumisala, mille keskmes on kultuuris tegutsevate inimeste mõttemaailm ja nende suhe ühiskonnaga. Kultuurinähtuste olemuse selgitamiseks on püütud leida lugematul hulgal seaduspärasid ja teoreeme. Ometi on ruum vastusteks pidevalt lahti.

"Plekktrummi" toimetaja on Hedi Rosma, režissöör Maire Radsin, režissööri assistent Dmitri Hljupin, stuudiokujunduse kunstnik Kaili-Angela Konno, juhtoperaator Jüri Suurevälja, videolugude autorid Maria Kivirand ja Robi Uppin, produtsent Age Kraus. Graafika: Birds of Paradise.

"Plekktrumm" pälvis tänavu kevadel preemia ka kolleegidelt rahvusringhäälingus koos aunimetusega "aasta parim telesaade".

Joonas Hellerma juhtimisel on kultuuri vestlussaade "Plekktrumm" ETV2 eetris igal esmaspäeval kell 21.35.


Auhinnagalal näidatud video "Plekktrummist": http://u.err.ee/z

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: