Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti ja Läti ühine otsesaade on homme ETV+ ja LTV7 vaatajate ees

{{1473753064000 | amCalendar}}

Kolmapäeval, 28. septembril algusega kell 20.20 jõuab televaatajateni kahe telekanali suur ühistöö - telesild Eesti ja Läti vahel. Kahes riigis nähtavat otsesaadet vahendavad ETV+ ja LTV7.

Läti telekanali LTV7 venekeelne toimetus alustas tegevust 8. septembril 2014, ETV+ jõudis eetrisse 28. septembrist 2015. Suur telesild on Eesti ja Läti rahvusringhäälingute venekeelsete toimetuste esimene koostööprojekt. Tulevikus plaanitakse eetrisse tuua iganädalane Balti riikide ühissaade.

Läti stuudios on külas europarlamendi liige Andrei Mamykin, füüsik ja Läti ülikooli teadlane Vjatšeslav Kašejev, internetiportaali Meduza direktor Galina Timtšenko, rannavõrkpalli Euroopa meister Aleksandr Samoilov, kommunikatsiooniteadlane Olga Protsevskaja, Läti endine haridusminister Vjatšeslav Dombrovski, Riia Tšehhovi-nimelise teatri näitleja Dana Tšernetsova, Läti presidendi ekspertide nõukogu liige Jelena Matjakubova, politoloog Andrei Berdnikov ja pianist Andrei Osokin.

ETV+ stuudiosse on oodatud ettevõtja Tatjana Tolstaja, festivali Kuldne Mask peakorraldaja Eestis Svetlana Jantšek, Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart, Eesti presidendi ametikohale kandideerinud Marina Kaljurand, galerist Olga Temnikova, Protoroni tegevjuht Jana Pavlenkova, ettevõtja Vladimir Funtikov ning kirjandusteadlane ja semiootik Mihhail Lotman.

Kolmapäeva õhtul otse-eetrisse jõudva telesilla saatejuhid on Aleksei Dunda (LTV7) ja Dmitri Fefilov (ETV+).

Stuudiokülalised püüavad üheskoos vastata küsimusele, kas vene keelt kõnelevad inimesed Euroopas ja Balti riikides, vene emigratsiooni esindajad, on tõepoolest väga sarnased või nii ainult tundub? Koos vaadetakse tulevikku ning arutletakse oma tegemiste ja võimaluste üle.

"Vaatamata ühiste teemade olemasolule pole meie riikides suheldud kuigi palju omavahel otse või tehtud midagi koos. Ja veelgi vähem suhtlesid omavahel inimesed, kelle emakeel on vene keel. Päevakajalised teemad, uudised, sündmuste hinnang mõlemas riigis - need tulid teistelt. Kuid venekeelsete televisioonide sünniga tekkis hea õhustik ajakirjanike koostööks, kus ka nende otsustada on igapäevase uudisvoo kulg," ütles ETV+ peatoimetaja Darja Saar.

"Mõnikord tundub mulle, et meie telekanali LTV7 venekeelne toimetus on ETV+ tegijatega sõprussuhetes juba terve sajandi. Mul on väga hea meel, kui ka meie vaatajatest saavad sõbrad. Nii jääbki vaid üle ehitada ühendav sild," kommenteeris LTV7 venekeelse toimetuse peatoimetaja Olga Proskurova.

Telesid Tallinn-Riga toimub mõlemas telekanalis 28. septembril algusega kell 20.20.
http://etvpluss.err.ee/l/spetsproekty/telemost_tallinn_riga

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: