Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Klassikaraadios tuleb kaunis lastemuusikapäev

{{1463473191000 | amCalendar}}

Klassikaraadios on 1. juunil eetris lastekaitsepäevale pühendatud eriprogramm. Kuulata saab noore helilooja Rasmus Puuri uudisteost "Sipsik", ülekannet EBU lastekooride päeva programmist ning populaarse koolikontsertide sarja "Klassikaraadio tuleb külla" kontserti Tartu vallamaja saalis, Kõrvekülas.

Eno Raua loodud armastatud tegelasele Sipsikule on visuaalse kuju andnud Edgar Valter, helilooja Rasmus Puur pani aga Sipsiku seiklused muusikasse. Rasmus Puuri uudisteos oli ettekandel aprillikuus Tallinna filharmoonia sarjas "Noorte filharmoonia" nii Tallinna koolides kui ka mustpeade majas. Esitasid Anu Lamp, Tallinna muusikakeskkooli noor pianist Viola Assoskova ja Tallinna kammerorkester Rasmus Puuri juhatusel. Klassikaraadios saab uudisteost kuulata 1. juunil kell 10.05.


Lastekaitsepäeva ülemaailmseks tähistamiseks korraldab Euroopa ringhäälingute liit 1. juunil Euroopa lastekooride päeva. Suur lastekooride kontsert algab Klassikaraadios ja ka üle-euroopalises raadioeetris kontserdiga Eestist kell 14. EBU lastekooride päeval esindavad Eestit raadio laulustuudio koorid, dirigendid on Kadri Hunt ning Kaie Tanner. Lastekooride päeval kõlav helisalvestis on tehtud laulustuudio 60. sünnipäevakontserdil tänavu aprillikuus. Raadio laululapsed esitavad Veljo Tormise, Arvo Pärdi, Mart Siimeri, Riho Esko Maimetsa, Tõnis Kõrvitsa, Rein Rannapi, Märt Hundi ja Kadri Hundi laule.

Kell 14.30 – 16 kõlavad Klassikaraadios lastekooride kontserdid Prahast, Leipzigist ja Budapestist. EBU lastekooride eripäev toimub tänavu esmakordselt, koordinaator on Rumeenia raadio toimetaja Alina Velea.

Kell 19.05 on eetris sarja "Klassikaraadio tuleb külla" kontsert Tartu valla muusikakoolist. Kuulajatele esinesid noored muusikud Georg Mirek King (klaver), Merike Heidelberg (vioola) ja Jakob Peäske (fagott). Maikuu alguses toimunud kontserdireisi muljed nii muusikutelt kui kontserte kuulanud koolilastelt seab saateks toimetaja Johanna Mängel. 2012. aastal alguse saanud menukas kontserdisari "Klassikaraadio tuleb külla" tutvustab kooliõpilastele klassikalist muusikat ja Klassikaraadiot. Sarja eesmärk on kasvatada uut kontserdi- ja raadiopublikut ning innustada noori rohkem süüvima klassikalisse muusika võludesse.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: