Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lasteajakirja Täheke uus internetikodu on Lastejaamas

{{1456307009000 | amCalendar}}

Eesti populaarseim lasteajakiri Täheke, mis on ilmunud juba üle 55 aasta, on nüüdsest lisaks poelettidele leitav ERRi portaalis Lastejaam.ee.

"Täheke tuli sellepärast Lastejaama, et siit on lugejatel lihtsam ajakirja üles leida," ütles Tähekese peatoimetaja Ilona Martson. "Täheke on eesti laste oma algupärane ajakiri – täpselt nagu Lastejaamgi on eestimaise algupäraga netiportaal. Tähekese sihtgrupp – lapsed vanuses 5-9 aastat, ehkki mõistagi leidub ka nooremaid ja vanemaid lugejaid – on ju seesama seltskond, mis külastab ka Lastejaama. Ajakiri koos uute lugudega ilmub iga kuu esimestel päevadel, aga Lastejaama kodulehele leiavad need tee üles iga kuu lõpus," selgitas Martson. "Loodan väga, et tänu Lastejaamale saab Täheke uusi lugejaid juurde," lisas lasteajakirja peatoimetaja.

Tähekese veebivagunisse sisenedes saavad lapsed lugeda ajakirja ja imetleda Eesti kunstnike joonistatud pilte. Lisaks saab välja printida ajakirja nuputamisülesandeid ja meisterduslehti, Tähekesele kirju saata ning kuulata kirjanike ja luuletajate loetud lastejutte ja -luuletusi. Iga kuu ilmub uus viktoriin, kus saab end proovile panna: kui hoolikalt uus Tähekese number läbi on loetud.

"Hea on näha, kuidas Lastejaama leht järjest areneb ja kasvab," märkis Lastejaama vastutav toimetaja Liis Mehine. "Väärikas koostööpartner on meile vaid tunnustuseks, et meid on märgatud ja liigume oma tegemistes õiges suunas. Nüüd on meie lehel esindatud parimad laste raadio- ja telesaated ning suurepärane lastekirjandus."

ERRi lastesaadete toimetuse juhi Margus Saare sõnul on Täheke alati olnud värske ja usaldusväärne ning ajanud eesti asja. "Meil on suur au ja rõõm, et legendaarne, pikaaegse lastetöö kogemusega Täheke on meiega ühinenud ja rikastab meie portaali heade eesti autorite loominguga," kinnitas Margus Saar.

Lastejaam.ee on veebileht, kuhu on koondatud ERRi lastesaated televisioonist ja raadiost. Portaalis saab vaadata Lastejaama väikeste reporterite uudislugusid ning kohtuda @raamatuklubis eesti kirjanikega, mängida toredaid mänge ja võtta osa võistlustest.

Lastejaam.ee võitis Eesti disainiauhindade konkursil eriauhinna "Hea tahte eest" (2015) ning parima kogu pere veebilehe tiitli rahvusvahelisel konkursil "Mobile WebAward" (2015).

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: