Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lastejaam.ee tunnistati rahvusvahelisel konkursil parimaks veebileheks

{{1454495470000 | amCalendar}}

ETV2 veebileht Lastejaam.ee võitis rahvusvahelisel konkursil "MobileWebAward" kaks peaauhinda, pälvides nii parima mobiilse veebilehe kui ka parima kogu pere veebilehe tiitli.

Konkurss toimus tänavu juba 19ndat aastat, seda korraldab 1997. aastal loodud veebiturunduse ühendus (Web Marketing Association), mille asutajad peavad tähtsaks veebiarenduse, -reklaami ja -turunduse kõrget taset.

"Lastejaama leht on nii eriline tänu sellele, et kokku said Anni Varmi loodud ilus kujundus, ERRi kanalite toredad saated ja WSI-online agentuuri uudsed lahendused," rääkis Lastejaama vastutav toimetaja Liis Mehine. "Kuna pooled meie külastajatest kasutavad lehte vaadates just nutiseadmeid, siis on kohanduv veebileht ainuõige valik, et lapsed saaksid mänge mängida ja saateid vaadata mugavalt nii lauaarvutit kui ka mobiiltelefoni kasutades. Ja kuigi meie avapeost on möödas vaid viis kuud, on äärmiselt rõõmustav näha, et veebilehe kasutajasõbralikkust ja ilu hindavad nii kodumaised kui ka rahvusvahelised eksperdid. Lastejaama tunnustati Eestiski disainiauhindade galal möödunud aasta lõpus," selgitas Mehine.

"Lastejaam on vaade tulevikku," ütles ETV2 peatoimetaja Marje Jurtšenko. "See on lastesõbralik sisu, mis on pakendatud moodsasse ja kasutajasõbralikku vormi. On eriliselt hea meel, et seda on ka mujal märgatud."

Lastejaamas on vaadatavad ja -kuulatavad Eesti rahvusringhäälingu kanalite lastesaated. Saatevagunites leidub toredaid pildialbumeid laste saadetud joonistustega, samuti fotodega saadete valmimisest. Samas on ka Annika Mändmaa pärimuslaulude tekstid, Miniturniiri kuulajaküsimused ja palju muud. Lastejaama lehelt on kõige lihtsam ja mugavam saadete tegijatele kirjutada, pilte saata ja võistlustest osa võtta. Avastada saab ka mängukohvrites peituvaid puslepilte, viktoriine, tegevus- ja värvimislehti saadetest ja multikatest tuttavate tegelastega.

Lastejaam.ee lehele koondatakse uudiseid nii tulevatest kui ka toimunud sündmustest, teavet, kuhu lastega minna ja mida teha. Head vihjed on oodatud e-posti aadressil [email protected]

Veebilehe lõbusad ja värvilised tegelased on välja mõelnud disainer Anni Varm. Mudilaste harjumusi arvestades on agentuur WSI-online loonud eri ekraanidega kohanduva veebilehe, mida näeb ühtviisi hästi nii arvutis kui ka nutiseadmetes.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: