Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Päevakaja" 20 000. juubeli puhul teevad saadet Kaja Kallas, Urmas Paet, Rein Lang jt

{{1452852148000 | amCalendar}}

Esmaspäeval, 1. veebruaril jõuab rahvusringhäälingu raadioeetrisse "Päevakaja" järjekorranumbriga 20 000. Vanim järjepidevalt eetris olnud raadiosaade "Päevakaja" kõlas esimest korda 1958. aasta 6. oktoobril, saatele andis nime Valdo Pant. "Päevakaja" sünd tõi raadiouudistele uue formaadi ja andis hoogu kogu Eesti Raadio arengule. Varem loeti uudised lihtsalt ette, kuid nüüd tulid juurde reporterite tehtud helilõigud ja intervjuud.

Ümmarguse tähtpäeva puhul toimetavad ja loevad 1. veebruari pikki uudistesaateid külalisesinejad. Kell 9 toimetavad saadet europarlamendi saadikud Indrek Tarand ja Kaja Kallas, kes teeb raadiotööd otse Brüsseli stuudiost. Saate välisuudised toimetab ja esitab Urmas Paet ning Yana Toom arutleb ajakirjandusvabaduse üle Eestis. Keskpäevast saadet toimetavad juristid Carri Ginter ja Rein Lang. Kommentaari sellesse saatesse teeb Varro Vooglaid, arutledes õigusriigi üle. Kell 15 on uudised haridus- ja teadusinimeste käes, saadet toimetavad folklorist Marju Kõivupuu ja Prantsuse lütseumi direktor Lauri Leesi.

Vikerraadio saates "Uudis+" algusega kell 12.15 on Mall Mälbergil pikk intervjuu president Toomas Hendrik Ilvesega, kes räägib raadio rollist oma elus.

Kell 14.05 lahkab Uku Toom Vikerraadio "Reporteritunnis" "Päevakaja" ajalugu ja tulevikuväljavaateid.

Sel päeval näitab raadio ka pilti, kõiki nimetatud saateid näeb veebiülekandena portaalist Menu.err.ee.

1960. aastatel oli "Päevakaja" tunniajane ja sisaldas kirjavastuseid, liiklusinfot, arsti nõuannet ja muud. Paljudest rubriikidest kasvasid hiljem välja omaette saatesarjad.

Päevakaja reporterid on saate algusaegadel olnud Valdo Pant, Feliks Kaasik, Lembit Lauri, Ivar Trikkel, Feliks Leet, Toivo Makk, Ott Kool, Hubert Veldermann, Juhan Virkus ja paljud teised. Uuema põlvkonna tegijatest on "Päevakajaga" seotud olnud Tiit Karuks, Feliks Undusk, Harri Tiido, Tiit Sinissaar, Erki Berends, Agu Uudelepp, Indrek Treufeldt, Urmas Paet jt. Praegu on kõige staažikam "Päevakaja" toimetaja Mall Mälberg.

"Päevakaja" on iga päev kell 18 eetris Vikerraadios, Klassikaraadios ja Raadio Tallinnas.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: