Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERRi Brüsseli korrespondendina jätkab Johannes Tralla

{{1440401158000 | amCalendar}}

Johannes Tralla jätkab Eesti Rahvusringhäälingu Brüsseli korrespondendina Eesti eesistumisperioodi lõpuni juunis 2018. Ta alustas selles ametis 2012. aastal.

"Pärast kolme aastat Brüsselis leiavad paljud diplomaadid postkastist tagasipileti Eestisse. Mulle tundub, et ajakirjanikul läheb töö just nüüd, pärast kolme aastat, huvitavaks," rääkis Johannes Tralla.

"Esiteks on selle ajaga tekkinud sügavam arusaam Euroopa Liidu institutsioonide toimimisest ja kogu sellest poliitilisest ja diplomaatilisest reaalsusest, mida sageli luuakse suletud uste taga. Kuna Brüsseli arutelud on liikmesriikide erihuvide tõttu enamasti keerulise arengulooga, annab poliitika kujundamise pikemaajaline jälgimine oluliselt selgema pildi kui uustulija pilk lubaks hoomata. Vähemalt sama oluliseks pean siin loodud kontaktide võrgustikku, mille abil on korrespondenditööd võimalik teha ehk veelgi tõhusamalt kui seni," kirjeldas Tralla.

"Mul on hea meel, et jõudsime Johannes Trallaga kokkuleppele, et ta jätkab ERR-i Brüsseli korrespondendina Eesti eesistumisperioodi lõpuni, 2018. aasta juunini," ütles ERRi uudistetoimetuse juht Urmet Kook.

"Kuna eesistumisperioodil töömaht kasvab nii siin Eestis kui ka Brüsselis, oleks mõistlik selleks ajaks saata Brüsselisse ka teine inimene, nagu tegid seda nii meie Läti kui ka Leedu kolleegid. Johannes Tralla oleks talle mentoriks, aga ühtlasi aitaks see kasvavat töökoormust veidi jagada. See uus inimene võtaks Johannese naastes üle alalise korrespondendi koha," selgitas Urmet Kook.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: