ETV2 sügis pakatab uutest saadetest ja heast energiast
Kõige väiksemad vaatajad leiavad ETV2 eetrist alates 31. augustist uusi animasarju ja taas algab "Lastetuba". Igaõhtuses "Lastetoas" jätkuvad muu toreda kõrval kindlasti ka laulumängud, meisterdamine ja Ahhaa teadusteatri saated.
Sügise suurim uudis lastele on see, et 19. septembril avab uksed ETV2 uus veebiportaal lastejaam.ee. Seal saab kuulata ja vaadata kõiki ERRi kanalites jooksvaid lastesaateid ja -filme, lahendada puslemõistatusi ja töölehti tuttavate tegelastega ning sirvida pildigaleriisid. Avaneb lugemispäevik, jõulude ajal muinasjutumaailma advendikalender ja palju muud põnevat.
Oktoobrist tervitavad ETV2 vaatajaid klounid Piip ja Tuut, kes õpetavad lastele kokakunsti saatesarjas "Piip ja Tuut köögis". Potti ja pannile pannakse kolm sõpra peet, porgand ja kapsas, meistrite jook piim, naermaajav sibul ja muud vahvat ja tervislikku kraami. Et klounide sekeldused pliidi ääres vaaritamist päris vussi ei keeraks ja et väikesed kokakunstihuvilised ka ise kodus kõike järele proovida saaksid, hoiab nuga õigesti käes ja toidutegemist õigel temperatuuril kokk Marek Demjanov. Saate laulude autor on Jarek Kasar.
Noortele algab populaarne Austraalia sari "Tantsuakadeemia", mis viib koolisuhete-, seikluste ja tantsu maailma. Sari on eetris alates 31. augustist igal argipäeval kell 18.55.
"Elu nagu filmis?", Klassikaraadio kontserdisari, uued teatrietendused, moesaade
Sügis toob ETV2 eetrisse mitu uut kultuurisaadet. Klassikaraadio 20. sünnipäeva tuhinas salvestati koostöös ETV2ga õdus raadiokontsertide sari "Viis lugu". Värskeltrenoveeritud raadiomaja 9. korruse klaveritoas esinevad pianist Johan Randvere, Hedvig Hanson ja muusikud Andre Maaker ja Marti Tärn, Maarja Nuut, duo Mari Jürjens – Aivar Surva ja Mari Kalkun. Viieosaline sari on eetris alates 14. septembrist.
Septembri teisel nädalal, 9.-11. septembril, on vaatajate ees parim filmivalik Matsalu loodusfilmifestivalilt.
Septembri lõpust saab asuda jälgima uut saatesarja "Kapist välja", mille tegijad piiluvad Eesti moemaailma tagatubadesse - kes teevad, kuidas teevad, miks teevad ja kellele teevad. Igas saates keskendutakse ühele teemale - Eestis toodetud moeaksessuaarid, Eesti moetegijad välismaal, kohalik moemeedia, meie moeharidus jpm. Küsimustevõrku haaratakse nii kohalikud moeloojad, stiilieksperdid, disainiõppejõud kui ka teadlased. Saatejuht on Anne Vetik.
Oktoobris hakkab jooksma Riho Västriku kuueosaline autorisari "Elu nagu filmis? Subjektiivne objektiiv", mis jutustab Eesti ajaloost dokumentalistide loomingu põhjal. Vaatluse all on aastad 1960-1985. See on ajajärk, mil kujunesid ja lõid oma tippteosed tänaseks klassiku staatuses dokumentalistid Andres Sööt, Mati Põldre, Peep Puks, Mark Soosaar ja nende kolleegid. Veerandsada aastat kunstnike eneseväljendamist võõra võimu tingimustes. Pidev laveerimine selle nimel, et samaaegselt oleksid rahul nii ideoloogiajüngrid kui looja enesetunne. Kuigi Nõukogude Liit oli varjul raudse eesriide taga, avaldasid sündmused maailmas siiski mõju Eesti NSV tõsielufilmile. Eelkõige aga kujundasid loomekeskkonda arengud hiigelimpeeriumis. Sari uurib, mil määral dokumentaalfilmid peegeldasid toonast elu ja mil määral täitsid nomenklatuurseid eesmärke.
Teatriõhtul on uus eetriaeg - reedeti kell 21.30. Uued on ka vaatajate ette jõudvad salvestised - "Vend" (Rakvere teater), autor ja lavastaja Rein Raud, "Aabitsa kukk" (Draamateater), autor ja lavastaja Andrus Kivirähk ja "Mee hind" (Ugala), autor ja lavastaja Ott Aardam.
Novembrist on eetrisse oodata reisisarja "Žiguliga Baltimaades". 1991. aastal kokku varisenud Nõukogude Liit jättis Baltimaadesse maha tohutuid jälgi igas eluvaldkonnas. Kui palju on neid näha ja tunda pea veerand sajandit hiljem, käib vaatamas reisiseltskond 42 aastat vana Žiguliga. Külastatakse endisi militaarbaase, spordirajatisi, puhkekeskusi, salajasi tuumavarjendeid ja muid paiku, mis aitavad meenutada ja lahti seletada Nõukogude Liidu olemust ja ulatust. Mida kõike võeti kunagi ette oma impeeriumi kaitseks ja võimu näitamiseks. Samal ajal polnud kohalikel elanikel aimugi, mis nende kodude ümbruses tegelikult toimus. Sarja autor on Kristjan Ojang.
Uued dokumentaalsarjad, "Raamatupood", Prantsuse filmikuu
Uut teadussarja "Ajumängud" ("Brain Game") jälgides saab oma võimed proovile panna alates 7. septembrist. Samast õhtust on uuel ajal, teisipäeviti kell 22, eetris põnevad dokkaadri filmid. Juba tuntud headuses hakkab 7. septembrist jooksma ka brittide huumorisari "Raamatupood" ("Black Books").
AegRuumi teadusteemalised dokumentaalfilmid on uuel hooajal eetris neljapäeviti kell 20 alates 10. septembrist.
Maailma kino sarjas näeb filmimaailma festivalidelt nopitud pärleid. Sügisel on kinosõprade ees möödunud aasta Cannes'i filmifestivali võidufilm "Kohutav ilu" ja kulinaarne retk "Reis Itaaliasse" Steve Coogani ja Rob Brydoniga. Samuti Matthew McConaghey ja Jared Leto oma Oscari-vääriliste rollidega filmis "Dallas Buyers Club". Eetris kolmapäeviti kell 21.30 alates 2. septembrist.
Alates 8. oktoobrist jõuab ETV2 ekraanile üle maailma nii kriitikute kui televaatajate poolt väga kõrgelt hinnatud Briti draamasari "Peaky Blinders". Suurepäraste näitlejatöödega, pineva stsenaariumiga ja ülistiilse visuaaliga sari viib 20. sajandi alguse Birminghami gangsteriperekonna keskele. Osalt tõsielul põhinev eepiline ajaloodraama haarab vaatajad sündmuste keerisesse, kus elu süngemad ja brutaalsemad küljed segunevad headuse ja romantikaga.
Novembrist saab ka tänavu ETV2 eetris Prantsuse filmikuu, samuti on tulekul festivalipäevik "PÖFFi 8 ja pool".
ETV2 eetris jätkub hulk varasemast tuttavaid saateid. Muusikavideote edetabelisaadet "Eesti TOP 7" näeb alates 3. septembrist. "8 mm elu" on uute osadega eetris alates 8. septembrist, samal õhtul algab seltskonna 4 x 4 uus seiklus "Kesk-Aasia". Joonas Hellerma juhitud kultuuriteemaline vestlussaade "Plekktrumm" on taas ETV2 otse-eetris alates 14. septembrist.