Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vikerraadios tuleb keelevõistlus "Tuum"

{{1410343800000 | amCalendar}}
Jaak Urmet Muhviga.
Jaak Urmet Muhviga. Autor/allikas: ELK

26. ja 27. septembril toimub Vikerraadios kolmas keelevõistlus "Tuum", kus iga soovija saab panna proovile oma oskuse teha žürii antud pikemast tekstist kahesaja-sõnaline kokkuvõte. Kokkuvõetav tekst avatakse 26. septembril kell 8.40 Vikerraadio kodulehel. Viimane aeg oma töö ära saata on 27. septembril kell 18.

Uuendusena saab sel aastal osaleda ka võistkonnana, mille võib moodustada kool, klass, ajalehe või telesaate toimetus, perekond, sõpruskond jne. Võistkonna suurus on vaba.

Parimatele kokkuvõtte kirjutajatele on rahalised auhinnad: esimene auhind 100 eurot, lisaks mitu teist ja kolmandat auhinda väärtusega 50 eurot ja 25 eurot. Parimale kooliõpilasele antakse eriauhind.

Keelevõistluse võitjad antakse teada saates "Uudis+" 13. oktoobril.

Kokkuvõtte tegemine pikemast tekstist või jutust on üks oskusi, mida me vajame läbi elu. Kokkuvõtteid peavad tegema õpilased koolitunnis, üliõpilased seminarides, teadlased artikleid kirjutades, ametnikud, projektide kirjutajad, ajakirjanikud, veebitoimetajad, referendid tööl. "Tuum" on hea võimalus oma oskusi proovile panna ja teistega võrrelda.

Esimesel aastal tuli 200-sõnaline kokkuvõte teha Ilmar Raagi esseest "Kultuuritust ei ole olemas" (võitis Liina Pääbo) ning möödunud aastal Jaak Urmeti artiklist "Mineviku käes vangis: eestlastel on liiga palju rahvustunnet" (võitis Milvi Martina Piir).

Võistluse korraldavad haridus- ja teadusministeerium, rahvusringhääling ning Tartu ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut koostöös emakeele seltsi ja emakeeleõpetajate seltsiga.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: