Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ajakirjanduse eneseregulatsioon ja juurdepääs ametlikule infole tuleb lahus hoida

Ajakirjanikud Tallinna teletorni vitraažidel.
Ajakirjanikud Tallinna teletorni vitraažidel. Autor/allikas: Marju Himma/ERR

Ei ole asjakohane siduda meediakanali või väljaande liikmeksolekut Pressinõukogus õigusega osaleda valitsuse pressikonverentsidel.

Üks asi on vabatahtlik eneseregulatsioon, teine aga ametliku info jagamine valitsuse pressikonverentsidel. Nende omavaheline sidumine valitsuse kommunikatsioonibüroo poolt on vastuolus ajakirjandusvabaduse põhimõtetega.

On loomulikult tervitatav, kui võimalikult paljud tunnustavad ajakirjanduse eneseregulatsiooni, kas astudes Pressinõukogu liikmeks või tunnustades eneseregulatsiooniorganit mõnel muul moel. Samuti on tervitatav, et valitsuse kommunikatsioonibüroo tühistas riikliku tegevusloaga meediakanali Tallinna TV
osalemiskeelu valitsuse pressikonverentsidel.

Olen võtnud selle arusaamatu pressikonverentsi keelu teemal sõna, sest kaalul on sootuks rohkem kui ühe kanali küsimus. Kaalul on ajakirjandusvabadus, mis puudutab kõiki, nii ajakirjandust kui avalikkust. Ajakirjanduse eneseregulatsioonisüsteemi ei tohiks ära kasutada konkreetse poliitilise vea parandamisel.

Tarmu Tammerk
ERRi ajakirjanduseetika nõunik
[email protected]

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: