ETV2 näitab oktoobrikuus Just Filmi laste- ja noortefilmide festivali filme

Kaader filmist
Kaader filmist "Takistamatu" Autor/allikas: Pressimaterjalid

ETV2 näitab alates 7. oktoobrist igal laupäeval Just Filmi laste- ja noortefilmide festivali lastefilme, mis annavad lastele ja noortele võimaluse läbi filmikunsti näha nende ümber toimuvat.

Mõni neist lugudest ajab naerma, mõni nutma, aga põnevat vaatamist pakuvad need linateosed nii suurtele kui ka väikestele. Festivali kavas olid ETV2 ekraanile tulevad filmid küll eelmisel aastal, kuid tele-eetrisse jõuavad esmakordselt. Just Filmi kuu avab Hollandi ja Saksamaa linateos "Takistamatu".

ETV2 Just Filmi kuu kava:

7. oktoobril kell 17.00 "Takistamatu"(Strijder, Holland, Saksamaa 2022)
Parimad sõbrad Dylan ja Youssef unistavad mõlemad jalgpallurikarjäärist. Ühel päeval muudab ootamatu sündmus Dylan'i jaoks kõik ja ta peab leidma viisi oma uue eluga toime tulla. Oma unistusest loobuda ta ei kavatse ja eesmärgiks saab anda kõik endast olenev, et koos Youssef'iga Touzani karikas võita. Rulatüdruk Maya, kellest Dylan väga sissevõetud on, aitab tal välja mõelda täiesti uue viisi, kuidas jalkat mängida. "Takistamatu" on film tõelisest sõprusest ja sellest, et iial ei tohi alla anda.

14. oktoobril kell 17.00 "Alfons Zitterbacke - kaos klassireisil!" 
(Alfons Zitterbacke - Endlich Klassenfahrt! Saksamaa 2022)
Alfons jõuab viimasel hetkel bussi, mis viib klassireisile Läänemere äärde. Kiiruga on ta kogemata haaranud kaasa vale kohvri - ema riietega! Ometi tahtis Alfons uuele klassiõele Leoniele näidata, kui lahe tüüp ta on. Nii otsustab ta kandideerida klassivanemaks, kuid tema igavene rivaal Nico taipab, et Alfons püüab silma paista ja esitab talle jabura väljakutse.
Lendavad makaronid, erutavad ööd lõkke ääres ja ohtlik ronimisretk teevad klassireisist seikluse, mida Alfons ja ta sõbrad niipea ei unusta.

21. oktoobril kell 17.00 "Perekond Kiljunen" ("Kiljuset!", Soome 2022)
Vanemad unustavad ära poegade Mökö ja Luru sünnipäeva ning kihutavad hommikul jalgratastel neile torti ostma. Poisid hakkavad samal ajal endale ise kooki küpsetama ning panevad kogemata maja põlema. Ümbruskonnas juba teatakse, et Kiljunenidega alati juhtub! Algavad pöörased seiklused - poisid eksivad suures linnas ära, satuvad koomilistesse olukordadesse ja isegi presidendilossi. Vanemad panevad kõik mängu, et oma lapsed üles leida, ent see ei osutu lihtsaks. 
Film kuulus 2022. aastal ka lastefilmide võistlusprogrammi.

28. oktoobril kell 17.00 "Detektiiv Bruno" ("Detektyw Bruno", Poola 2022)
Armas ja südamlik lastefilm kaheksa-aastasest Oskarist, kes elab orbudekodus ja kelle lemmiksari on "Detektiiv Bruno". Leides oma sünnipäeval ümbriku mõistatusega, mis tõotab viia ta vanemate viimase kingituseni, pöördub Oskar Bruno poole, et see aitaks tal saladust lahendada ja nii saab alguse nende ühine peadpööritav seiklus.

Kõik Just Filmi filmid - nii need, mis oktoobrikuus ETV2 eetrisse jõuavad, kui ka valik varasematest teemakuudest, on juba praegu vaadatavad veebilehel Lasteekraan.ee.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: