Lasteekraani sisu saab nüüd vaadata veelgi kasutajasõbralikumalt

Uuenenud Lasteekraan
Uuenenud Lasteekraan Autor/allikas: ERR

Rahvusringhäälingu lastele mõeldud keskkond Lasteekraan.ee on läbinud uuenduskuuri ja registreeritud kasutajad saavad osa mitmetest uutest mugavatest lahendustest.

Logides sisse Lasteekraan.ee lehel laienevad kasutajatele nüüd samad võimalused nagu Jupiteris. Lasteportaalis saab luua "Minu lemmikud" nimekirju, mis võimaldab koondada ühte kohta lapse lemmikud, et need oleksid alati mugavalt leitavad. Lemmikute alla saab lisada nii sarju, filme kui ka lastele mõeldud audiosisu, samuti mänge, viktoriine ja võistluseid.

Uus on ka "Jätka vaatamist" mugavuslahendus, millega saab jätkata vaatamist-kuulamist viimati poolelijäänud kohast. Näiteks on Lasteekraani lehel suur valik rohkete osadega animasarju, mille puhul saab vaatamist jätkata viimati nähtud osast alates. Ka poolelijäänud filme saab jätkata pausile pandud kohast.

Lasteekraani kasutajaks saab end registreerida aadressil lasteekraan.ee. Kasutajad, kes juba on teinud endale ERR-i konto kas Jupiteri või mõne telekanali vaatamiseks, saavad sama kasutajainfoga sisse logida ka Lasteekraani lehele. Turvalise ja lapsesõbraliku kasutajakogemuse huvides jäävad Lasteekraani lehel kasutajale nähtavaks vaid lastele mõeldud sisuvalikud. Nii saavad täiskasvanud luua lastele vaatamise ja kuulamise valikuid ilma, et Jupiteri eelistused seal nähtavad oleksid.

Registreeritud kasutajad saavad lasteportaali sisu kaasa võtta ka reisidele väljaspool Eestit. Piirangutevaba originaalsisu näeb jätkuvalt üle maailma ka sisse logimata, aga muidu vaid Eesti piires vaatamiseks lubatud sisu näeb sisse logides 31 riigis – lisaks 27 Euroopa Liidu liikmesriigile ka Suurbritannias, Islandil, Norras ja Liechtensteinis. Vaatamisõigused laienevad kõikidele Eesti Vabariigi alalistele elanikele, kes on loonud endale isikustatud ERR-i konto.

Veebile lisaks saab Lasteekraani sisu vaadata ka suurtelt ekraanidelt, sest kogu lasteportaali sisu on leitav Jupiteri TV-äpist ja hübriidTV Jupiteri lahendusest. Lastele mõeldud sisu leiab mugavalt telerakenduse menüüst, Lasteekraani-nimelisest alamjaotusest. Tasuta Jupiteri TV-äpp on leitav enamuses uutes nutitelerites, äppi saab kasutada Android TV opsüsteemiga nutitelerites, Apple TV seadmetes, ning LG ja Samsungi uuemates telerites.

Praktiline infot Lasteekraani kasutajatele: https://lasteekraan.err.ee/abi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: