"Selge pilt" kolmas hooaeg keskendub vaimse tervise probleemide ennetamisele

Kadi Jaanisoo
Kadi Jaanisoo Autor/allikas: Kalle Veesaar

Esmaspäeval, 17. aprillil alustab ETVs saatesarja "Selge pilt" uus hooaeg, mille seekordsed teemad tõukuvad Eesti inimarengu aruandest 2023 ja seal esile tõstetud vaimse tervise probleemide ennetamisest.

"Selge pildi" kolmanda hooaja teemad käsitlevad inimest läbi elukaare ning siduvaks sõnaks on enesehool, millel on suur mõju vaimsete probleemide ennetusele. Lapsed, noored ja eakad – kuidas nad tegelikult hakkama saavad? Kuidas töökeskkond ning linnaruum meie vaimset tervist mõjutavad? Millised on tõenduspõhised enesehooleoskused, mida igaüks võiks omandada?

Kaheksaosalises saatesarjas saavad sõna paljud eksperdid, sh inimearengu aruande peatoimetaja Merike Sisask. Sarnaselt eelmistele hooaegadele jagavad enda kogemuslugusid avameelselt nii avalikkusele vähemtuntud inimesed kui ka silmapaistvad eestlased erinevatelt elualadelt, teiste seas näiteks peaminister Kaja Kallas, muusik Inger, laulja ja lauluõpetaja Ithaka Maria Rahula jpt.

Avasaates keskmes on edu hind ja selle laastav mõju vaimsele tervisele. Kust tuleb surve üha rohkem saavutada ja kuidas edu otsides ise terveks jääda? Oma edulugusid jagavad Triin Kask, Loore Aaslav-Kaasik ja Ragnar Klavan.

"Selge pilt" alustab ETVs esmaspäeval kell 20.00. Saatejuht on Kadi Jaanisoo-Kuld, režissöör Märten Vaher, toimetaja Marit Valk, produtsent Egle Beek. Saatesari on valminud Eesti Koostöö Kogu ja ETV koostöös ning Sotsiaalministeeriumi, Tervisekassa ja Tervise Arengu Instituudi toel.

Saatesarja kaks esimest hooaega on vaadatavad "Jupiteris": https://jupiter.err.ee/1131426/selge-pilt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: