Eesti Laulu külalisartistid tähistavad lauluvõistluse kirevat ajalugu

Eesti Laulu poolfinaalides astuvad lisaks võistlejatele lavale ka mitmed külalisartistid, kes esindavad siinset muusikamaailma selles täies kirevuses. Oodata on üllatavaid kooslusi ja legendaarsete lugude taassündi.

Eesti Laul tähistab korraga nii 30 aasta möödumist esmakordsest Eurovisioonil osalemisest kui ka tänapäevaseid arenguid kodumaises muusikamaailmas. Tänavuse lauluvõistluse märksõnaks on koostöö, mis viib räpparid kokku tantsijatega, uued tulijad legendidega ja popmuusika klassikaga.

Esimeses poolfinaalis elustub 30 aasta tagune "Muret meelt ja südametuld", mida 1993. aastal esitas Eurovisiooni lauluvõistlusel Janika Sillamaa. Nüüdki on lauljatar taas laval ja koos temaga möödunud aasta silmapaistvaim uustulija Minimal Wind.

Esimeses poolfinaalis astuvad lavale ka noore põlvkonna säravad räpparid Chlicherik & Mäx ning erilist etteastet on oodata saatejuhtidelt Grete Kullalt ja Tõnis Niinemetsalt.

Ka teises poolfinaalis saab kokku uus ja vana muusika. Eesti Laulu lavale naasevad Grete Paia ja Sven Lõhmus, kelle lugu "Päästke noored hinged" lõi laineid kümme aastat tagasi. Täiesti uues versioonis tuleb esitamisele ka Joel de Luna lugu "Opera on Fire", mida Eesti Laulul esitab Joel de Luna tütar, 2022. aastal parima naisartisti tiitliga pärjatud Yasmyn.

Meeldejääva elamuse pakub teises poolfinaalis Kerli Kõiv, kes on muusikalised jõud ühendanud maestro Kristjan Järviga.

Eesti Laulu poolfinaalid toimuvad 12. Ja 14. jaanuaril Viimsi Artiumis. Poolfinaalide otseülekannet vahendavad kell 19.30 ETV, ETV+, Jupiter, Raadio 2 ja ERR-I portaal. "Aktuaalse kaamera" ajal avab Eesti Laulu telgitaguseid Jupiteri erisaade Margus Kamlati ja Bert Järveti eestvedamisel.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: