Rahvusringhääling vahendab pühapäevast kõiki jalgpalli MM-i mänge

Pühapäeval, 20. novembril algav jalgpalli MM toob rahvusringhäälingu kanalite vahendusel vaatajateni kõik 64 finaalturniiri mängu. Otseülekandeid saadab ETV2 igaõhtune jalgpallistuudio ning humoorika sissevaate sporti teeb Kinoteater.

Aasta suurim spordisündmus toob ERR-i kanalitesse kokku ligi 200 tundi jalgpalliprogrammi, võistluste otseülekannetest stuudiosaadeteni.

Esmakordselt toimub jalgpalli maailmameistrivõistluste finaalturniir sügisel. Rahvusringhäälingu sporditoimetuse juhi Rivo Saarna sõnul jõuavad MM-i ülekanded vaatajateni tänavu novembris ja detsembris ehk telerivaatamise tippajal ning seda arvestades pakub ERR-i sporditoimetus maailma suurimale spordisündmusele ka väärilist kajastust. "Nagu varasematel aastatelgi laiendame ülekannetevalikut sisuka jalgpallistuudioga. Ees ootavad haaravad jalgpalliõhtud koos parimate jalgpalliekspertide ja värvikate stuudiokülalistega," lubab Saarna.

Suurvõistluse koduks saab alates 20. novembrist ETV2, kus vaatajateni jõuab nii avamäng sel pühapäeval kui ka finaal 18. detsembril. Kuu aja vältel vahendab ETV2 kõiki õhtuseid mänge, jalgpallistuudio ekspertanalüüsi ja põnevate kohtumistega. Päevaseid mänge näitab ETV ning venekeelsete kommentaaridega mänge saab jälgida ETV+ kanalil.

Telekanalitele lisaks vahendab MMi ka Jupiter ning venekeelne Jupiter+, kuhu koonduvad kõik mängud ka järelvaatamiseks. Turniiri uudised, tipphetked ning kavad leiab spordiportaali erilehelt jalgpall.err.ee. Väljaspool Eestit saab ERR-i vahendatud mänge jälgida logides kasutajana sisse Jupiteri keskkonda.

Otseülekandeid kommenteerivad Tarmo Tiisler, Kristjan Kalkun, Alvar Tiisler ja Johannes Vedru. Nendega liituvad Marko Pärnpuu, Indrek Zelinski, Markus Jürgenson, Marko Lelov, Joel Indermitte, Joel-Rasmus Remmel jt. ETV2 jalgpallistuudiot juhib Aet Süvari, kes koos stuudiokülalistega analüüsib pallimurul toimuvat mängude eel ning järel.

Suurturniirile lükkab esmaspäevast hoo sisse ka Kinoteater, kes alagrupimängude ajal seab ETV2 ekraanil sisse oma jalgpallistuudio. Kaheksal järjestikusel õhtul kell 20 reastavad spordifännidest Henrik Kalmet, Tõnis Niinemets ja Karl-Andreas Kalmet parimaid hetki staadionidelt ning panevad proovile spordivõhiku Kait Kalli teadmised, ennustajavõimed ja kannatuse. Koos lavakooli õppejõududega viiakse endistele ja tegevmängijatele läbi ka Panso kool, kus jalgpalluritele õpetatakse neid oskusi, mida trennides ei pakuta, olgu siis õigesti kukkumine, laulmine või võitude tähistamine.

Jalgpalli MM avatakse pühapäeval tseremoonia ja avamänguga, kus vastamisi lähevad Katar ja Ecuador. Kell 16.40 algavat otseülekannet kommenteerivad ETV2s Tarmo Tiisler ja Marko Pärnpuu, esimest korda pannakse pall mängu kell 18.00.

Jalgpalli MMi otseülekannete ajakava ja uudised leiab erilehelt jalgpall.err.ee.

Teemaviide, millega sotsiaalmeedias oma elamusi ja kommentaare jagada on #jalkaMM.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: