"Orkestri mängud" ja "Ühe maja lugu" alustavad ETVs teise hooajaga

"Orkestri mängude" teise hooaja avasaade Autor/allikas: Kairit Leibold / ERR

ETV sügishooaeg jätkub kultuuriküllaselt, sest uute elamuste ja kohtumistega alustavad teist hooaega sel reedel muusikaline võistlusmäng "Orkestri mängud" ja laupäeval kultuurilooline "Ühe maja lugu".

Muusikasaade "Orkestri mängud" täidab sellest reedest ETV ekraani hea tuju, muusika ja nuputamisega. Juba teist hooaega kohtuvad Margus Saare juhtimisel Eesti tipporkestrid, solistid ja muusikasõbrad, kes püüavad leida vastuseid muusikaga seotud küsimustele. Heakõlalises mängus on oma koht nii klassikal, Eesti muusikal kui ka muusikalidel. Küsimused on kokku pannud staažikad mälumängijad Tauno Vahter, Ove Põder ja Igor Habal.

Avasaates on laval Pärnu Linnaorkester ja dirigent Kaspar Mänd. Mängijatena panevad end proovile Laine Mägi, Airi Allvee, Peep Lassmann, Peeter Kaljumäe, Heldur Harry Põlda ja Mihkel Poll. Eesootavatel reedetel pakuvad muusikalisi elamusi Tallinna Politseiorkester dirigent Riivo Jõgiga, Vanemuise teatri sümfooniaorkester koos Risto Joostiga, Eesti Festivaliorkester ja Paavo Järvi, VHK muusikud Rasmus Puuri eestvedamisel. Sama kirju on sel hooajal mängijate seltskond klassikalise muusika tippudest tänaste superstaarideni, teiste seas osalevad saates Neeme Järvi, Anne Veski, Birgit Sarrap, Vaiko Eplik, Heidy Tamme jpt.

Laupäeval alustab ETVs uut ringkäiku ka Owe Petersell, kes kutsub teist hooaega järjest avastama Eestimaa põnevaid hooneid ja nende lugusid. "Ühe maja lugu" võtab sel sügisel ette kaheksa väga erilist maja. Nende seas on hooneid, mida on näinud paljud, aga ka kohad, kuhu vaataja omal käel pigem harva satub. Igas saates avanevad ühe erilise hoone salauksed ja lood, nii saab kohe avasaates külastada koos Owe Peterselliga äsja sajandat sünnipäeva tähistanud riigikogu hoonet Toompeal.

Kultuurisarja teisel hooajal võetakse vaataja kaasa veel Tartus asuvasse vanasse anatoomikumi, milles on aastasadu meditsiini õpitud ja õpetatud. Tartust jõuab ekraanile ka lugu Pauluse kirikust, mis on Eestis ainus omataoline ning kus asub erakordselt võimas kolumbaarium ehk tuhaurnide matmispaik. Ida-Virumaal külastab Owe Petersell Narva Kreenholmi suurt kompleksi ning Narva-Jõesuu sanatooriumi, mis annab põhjuse rääkida eestlaste ranna- ja spa-kultuurist. Samuti suundutakse teisel hooajal Hara sadamasse, kus asus nõukogude allveelaevade baas.

"Orkestri mängud" on ETVs reedeti kell 20.00
"Ühe maja lugu" on ETVs laupäeviti kell 20.00

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: