Vikerraadios saab täna ja homme mängida "Harry Potteri" keeltemängu

Vikerraadio Euroopa keeltepäeva raadiomäng 2022
Vikerraadio Euroopa keeltepäeva raadiomäng 2022 Autor/allikas: Mattias Markus Kangur/ERR

26. septembril tähistatakse Euroopa keeltepäeva ning Vikerraadio kutsub taas end proovile panema keelte äratundmises. Tänavu saab kodulehel kuulata 14 erinevas keeles lõike menuraamatust "Harry Potter ja tarkade kivi".

Vikerraadio ja Euroopa Komisjoni Eesti esindus korraldavad keeltemängu juba kuuendat korda. Kui varasematel aastatel on äraarvamiseks olnud laul Pipist ja sepapoistest ning lõigud raamatutest "Punamütsike", "Alice imedemaal" ja "Väike Prints", siis sel aastal loevad Tallinna Euroopa Kooli õpilased ette lõike J. K. Rowlingu menuraamatust "Harry Potter ja tarkade kivi". Mängu saab mängida nii eesti kui ka inglise keeles, üksinda ja grupina. Mängija saab kohe teada, mitu õiget vastust tal oli.

Eesti keeles saab mängida Vikerraadio kodulehel  ja Lasteekraani lehel. Inglise keeles saab mängida siin.

Mäng algas Vikerraadio kodulehel 26. septembri hommikul kell 7, vastuseid saab saata 27. septembril kella 15-ni. Mängust tehakse kokkuvõte ja auhinnad loositakse välja 27. septembri pärastlõunaprogrammis kell 17.30. Õiged vastused ja auhinnavõitjad pannakse üles Vikerraadio kodulehele 27. septembri õhtul.

Peaauhinnaks on Euroopa Komisjoni Eesti esindus välja pannud keeltekooli kinkekaardi, mis loositakse välja nende mängijate vahel, kes kõik keeled õigesti ära arvasid. Klassiga mängijate vahel loositakse välja Tallinna Euroopa Elamuskeskuse külastus koos põnevate kohtumiste ja Belgia vahvlitega. Lisaks on loosirattas väiksemad auhinnad. Eriauhinna on välja pannud Eesti Vabaõhumuuseum, kus filmiti ka mängu videoklipp. Auhinnaks on muuseumi aastapääse ühele perele ühes olulisemate rahvakalendri sündmusi tutvustavate raamatute komplektiga.

Kõiki ELi ametlikke keeli saab näha ja kuulata ELi veebilehel.

Tänavune mäng jääb Lasteekraani lehele ka hiljem mängimiseks, sealt leiab ka varasemate aastate mängud. Erinevad lastele sobivad viktoriinid ja mängud leiab aadressilt https://lasteekraan.err.ee/nuputamist.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: