Eesti Laul ootab konkursile uusi lugusid

Eesti Laulu konkurss on tänasega ametlikult avatud. Lugusid saab esitada kuni 20. oktoobrini.

Eesti Laul läheb vastu uuele hooajale, mis kulmineerub võitja välja kuulutamisega 11. veebruaril. "Eesti Laul on igal aastal rikastanud kodumaist muusikaelu paljude uute lugudega ning tutvustanud laiemale publikule värskeid artiste. Ootame aktiivset osavõttu ka tänavu," märgib Eesti Laulu peaprodutsent Tomi Rahula.

Eesti Laulu konkursil võivad osaleda autorid ja autorite kollektiivid, kes on Eesti Vabariigi kodanikud, välismaalasest Eesti Vabariigi residendid või mitteresidendid. Laulul võib olla Eesti Vabriigi kodanikest ja residendist autoritele lisaks üks mitteresidendist autor. Ka laulude esitaja(d) võivad olla Eesti Vabariigi kodanikud, residendid või mitteresidendid. Nii esitajate kui autorite puhul kehtib kuni viie laulu põhimõte.

Eesti Laul 2023 konkursile saab lugusid esitada kuni 20. oktoobrini, tähtaeg on kell 12 päeval. Professionaalidest koosnev eelžürii valib esitatud lugude seast välja 20 laulu, mille avalik esmaesitlus toimub detsembri alguses. Eesti Laulu poolfinaalid toimuvad 12. ja 14. jaanuaril, finaal leiab aset 11. veebruaril.

Konkursil osalemise tasu on kuni 17. oktoobrini 50 eurot eestikeelse loo eest ning 100 eurot võõrkeelse või mitmekeelse laulu eest. Konkursi lõpufaasis osalustasud kahekordistuvad ja on vastavalt 100 ning 200 eurot. Laul koos muu reglemendis loetletud materjaliga tuleb üleslaadida ERR-i veebikeskkonda eestilaul.ee.

"Eesti Laul 2022" täismahus reglement ja osalemiseks vajalik informatsioon on leitav Eesti Rahvusringhäälingu veebikeskkonnas www.eestilaul.ee.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: