"Laste ööülikool" viib lapsed kokku nii peaministri kui ka presidendiga

Laste ööülikool. Kaja Kallas
Laste ööülikool. Kaja Kallas Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Esimesel koolinädalal jõuavad Vikerraadiosse uued saated sarjast "Laste ööülikool". Räägivad Eesti president ja peaminister, ajaloolane, ajakirjanik ja traumakirurg.

Kes olid baltisakslased ja millised on nende jäljed meie igapäevalus? Kuidas saab isest ja seismisest iseseisvus? Mida tähendab poliitika ja miks meil seda küll vaja on? Kas geene saab lõigata ja kleepida? Kuidas päästa kõrvalolija elu?

"Laste ööülikooli" sarjas kõnelevad sel nädalal Eesti president Alar Karis ja peaminister Kaja Kallas, kunstiteadlane Tiina-Mall Kreem, ajakirjanik Kaarel Tarand ja traumakirurg Peep Talving.

Saated on Vikerraadio eetris esmaspäevast reedeni kell 18.40. Saadete helirežissöör on Külli Tüli ja toimetaja Lisete Velt.

E 29.08 ajaloolane ja kunstiteadlane Tiina-Mall Kreem Kes olid baltisakslased?"
Üllatus-üllatus, kõikjal leidub baltisakslaste jälgi! Kes need jälgedejätjad olid, millal ja kust nad Eestisse tulid? Palju neid oli ja kus on nad nüüd? Miks on hea neid jälgi märgata, uurida ja hoida? Sellest kõneleb kunstiteadlane ja ajalooõpetaja Tiina-Mall Kreem. Loeng on salvestatud Lihula muuseumis, mitme baltisaksa perekonna endises kodumajas.

T 30.08 ajakirjanik Kaarel Tarand "Iseseisvus"
20. augustil tähistasime Eesti iseseisvuse taastamise aastapäeva. Aga millal saab inimene iseseisvaks? Ajakirjanik Kaarel Tarand räägib isest ja seismisest ning lõppude lõpuks ka iseseisvusest.

K 31.08 peaminister Kaja Kallas "Mis on poliitika?"
Peaminister Kaja Kallas küsib lastelt, mis on poliitika ja miks seda küll vaja on. Miks on riigikogus 101 liiget ja miks seal vaieldakse? Mis tööd teevad parlament, valitsus ja kohtud? Ehk võiksid riiki juhtida hoopis lapsed? Kaja Kallas räägib lastele ka oma suurimast unistusest peaministri töös.

N 01.09 Vabariigi President Alar Karis "Kas geene saab lõigata ja kleepida?"
Enne seda, kui Alar Karisest sai Eesti president, töötas ta teadlasena. Tarkusepäeval räägib ta praegustele, tulevastele ja endistele koolilastele, mida uuris geeniteadlane Alar Karis.

R 02.09 traumakirurg Peep Talving "Elu hoidmine ja päästmine"
Elu on meie suurim kingitus ja seda tuleb hoida, kuid aeg-ajalt ka päästa. Igaüks meist saab päästa elu, kui järgime kindlaid juhiseid. Traumakirurg, Põhja-Eesti Regionaalhaigla ülemarst Peep Talving räägib täpselt, mida teha, kui kõrvalseisja kukub ning viib lastega läbi elustamiskursuse.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: