Vikerraadios alustab 1. augustil uus laste kuuldejutt "Piia Präänik ja sõnasööbik"

Raadioteater
Raadioteater "Piia Präänik ja sõnasööbik" Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Vikerraadios kõlab 1.-23. augustini uus kuuldejutt lastele "Piia Präänik ja sõnasööbik". Kairi Looki raamatut loeb Ülle Kaljuste.

1. septembril läheb Piia Präänik esimesse klassi. Otsekohe selgub, et koolis on midagi lahti: seinal laiutavad lillad kleepuvad jäljed, kalendrist on välja kistud šokolaadijänes ja aabitsakapist kostab jorinat. Piia asub sõpradega uurima, kes või mis nende klassis elab. Samal ajal kaovad aabitsast, klassitahvlilt ja mujaltki salapäraselt täht tähe haaval sõnad: "KOMMID", "LIMONAAD", " CRÈME BRÛLÉE" ja isegi "БОРЩ"... Kes on salapärase sõnumi "VIINERIDKETSUPIGAGAÄRGESINEPITPANGE" taga ja millega ta tegeleb? Saladuskatte all võib öelda, et tegu on eksemplariga nr 186 ja temas voolab kuninglikku verd. See on lugu sõnadest, keeltest ja lugemisarmastusest.

Kuuldemängu režissöör on Tiina Vilu, helirežissöör Külliki Valdma.

Piia Prääniku lugudega on varem ilmunud kaks raamatut: "Piia Präänik kolib sisse" ja "Piia Präänik ja bandiidid" ja need on ka Raadioteatris Ülle Kaljuste meisterlikus esituses kuuldejuttudeks saanud.

Kairi Looki "Piia Präänik ja sõnasööbik" on Vikerraadios eetris 1.-23. augustini tööpäeviti kell 18.40.
Kõiki kolme kuuldejuttu saab kuulata ka Lasteekraanis.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: