Maikuu muusikasaated pakuvad elamusi Kukerpillidest Järvide perekonnani

Kuldsed Kukerpillid
Kuldsed Kukerpillid Autor/allikas: Pressimaterjalid

Maikuu on täis muusikat ja uusi muusikasaateid, mis pakuvad ETV ning ETV2 ekraanil elamusi nii pop- kui ka klassikalisest muusikast. Vaatajateni jõuavad saated Kukerpillidest, Ivo Linnast ja perekond Järvidest, samuti ülekanded Eurovisioonist Euroopa päeva kontserdini.

Traditsiooniliselt on maikuu Eurovisiooni päralt, sel aastal pakuvad rahvusringhäälingu kanalid lisaks suurt valikut Eesti kultuuriloo märgilistest loojatest ja ajakajalisi saateid Ukraina teemadel.

Kukerpillid 50
Pool sajandit inimesi kaasahaaravate lauludega rõõmustanud ja tantsima pannud Kukerpillid pidasid maha vägeva sünnipäevapeo. Uues kontsertsaates saab osa Kukerpillide juubelikontserdist, aga kuuleb ka lõbusaid lugusid sellest, kuidas ansambel väärikasse ikka jõudis ja mis sellel teel juhtunud on.
"Kuldsed Kukerpillid" on ETVs reedel, 6. mail kell 20.00

Perekond Trochynskyid
Kaupo Kruusiaugu teledokumentaal "Slava Ukraini" keskendub Ruslan ja Terje Trochynskyi tegemistele keset Ukraina kriisi. Filmis näeb, kuidas sõda Ukrainas puudutab nende enda peret. Külas käiakse ka pereema Marial, kes on võtnud enda juurde elama Ukraina sõjapõgenikud. Lisaks külastavad Ruslan ja Terje erinevaid abikeskusi ning neile tuleb Ukraina rahvusrooga vareenikuid tegema kokk Julia, kes peale ühte kuud Luhanski paneelmaja keldris elamist on jõudnud koos kahe pojaga Eestisse.
"Slava Ukraini"on ETV2s reedel, 6. mail kell 21.30 ja ETVs teisipäeval, 17. mail kell 22.05

Perekond Järvid
Neeme Järvi tähistab tänavu oma 85. sünnipäeva, Paavo Järvi 60. ja Kristjan Järvi 50. sünnipäeva. Muusikalist dünastiat portreteerides käiakse külas nii Floridas, Zürichis kui ka koduses Väänas. Mis neile elus, peres ja muusikas tähtis on, räägivad Neeme, kõik tema lapsed ja lapselapsed.
Eestisse saabunud Neeme Järvi annab sel kevadel siin ka mitu kontserti. Klassikaraadio kannab sel reedel (6. mail kell 19) üle ERSO kevadkontserti, mida juhatab üle pika aja orkestri ees ERSO eluaegne aupeadirigent Neeme Järvi. ETV salvestab 10. juunil toimuvat Järvi juubelikontserti.
"Järvid. Täiuslik kolmkõla" ETV2s esmaspäeval, 9. mail kell 21.30 ja ETVs 20. mail kell 20.00
Täispikka intervjuud Neeme Järviga näeb juba praegu veebikanalis Jupiter: https://jupiter.err.ee/1608586699/juubeli-eel-neeme-jarvil-floridas-kulas

Kontsert "Meie Euroopa"
Legendaarse katusekontserdiga "Meie Euroopa" tähistatakse 9. mail välisministeeriumi esisel väljakul Euroopa päeva. Esinevad Nublu, Svjata Vatra ja Metsatöll.
"Meie Euroopa" on ETVs esmaspäeval, 9 mail kell 22.10

Eurovisioon
Maailma suurim lauluvõistlus on Torinosse kokku toonud 40 riigi muusikut, nende seas ka Eestit esindava Stefani. Itaalias toimuvat vahendab võistlusnädalal Ringvaade ning lisaks pakub ETV finaalipäeval kaht erisaadet – vahetult enne finaali on eetris telgitaguseid avav "Kuidas valmistutakse Eurovisiooniks Torinos" ja kell 20.30 jõuab ETV ekraanile värske portreesaade "Stefan. Siirusega sihtideni".
Eurovisiooni otseülekandeid vahendavad 10., 12. ja 14. mail ETV, ETV+ ja ERR.ee portaal, eesti  viipekeele tõlkega otseülekannet veebikanal Jupiter.
Tänavusi võistluslugusid koos eesti viipekeele tõlkega näeb juba praegu Jupiteris: https://jupiter.err.ee/1608586216/eurolaulud-2022-eesti-viipekeeles

Hortus Musicus 50
Andres Mustonen avab lugusid Hortus Musicuse pikast ja kirevast ajaloost. Kuidas kohtleb muusikuid Väravatornis, mis on kaua ansambli koduks olnud, kummitus Munk? Kust saadakse käsitööna tehtud pillid? Meeleolukas vestlus avab lugu Mustonenist ja ansamblist, mis on legendaarne mitte ainult Eestis, vaid kuulus kogu maailmas.
"Muusikaparadiis. Hortus Musicus 50" on ETV eetris neljapäeval, 19. mail kell 22.05

Ivo Linna ja Supernova duetid
Ivo Linna ja Supernova kontserdil sünnivad uhiuued duetid, kui lavale astuvad kooslused, kes seni pole koos esinenud. Ivo Linnaga jagavad sel õhtul lava ja muusikat Hendrik Sal-Saller, Jalmar Vabarna ja Lenna.
Ivo Linna ja Supernova "Taevatähtedest tee" on ETVs reedel, 27. mail kell 20.00

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: