ETV näitab suurejoonelist heategevuskontserti "Põhjala luiged"

Kristjan Järvi ja Ruslan Trochynskyi
Kristjan Järvi ja Ruslan Trochynskyi Autor/allikas: ERR

ETV toob täna õhtul ekraanile Poolas Ukraina heaks toimunud suure heategevuskontserdi "Põhjala luiged". Gdanskis jõudis esmakordselt publikuni maailma esiettekandes ka Kristjan Järvi ja Ruslan Trochynskyi "Ööbiku laps".

Kristjan Järvi ja tema orkester Baltic Sea Philharmonic korjavad annetusi Ukraina sõjapõgenikele MTÜ Eesti Pagulasabi kaudu. "Praegune sõjaolukord vajab uut paika kuhu kokku tulla. Lisaks annetustele saab seda teha #musichainforukraine platvormil ja Musichain.eu kodulehel, kus kõik saavad tunda ennast olulisena, sest sõltumata rahvusest või riigi suurusest saame koos luua midagi sellist, mis on piiride ülene, mis on kaunis ja mis jääb meile alles," tõdeb Kristjan Järvi.

Hea näitena koos tegemisest kõlabki kontserdil Kristjan Järvi ja Ruslan Trochynskyi uudisteos "Ööbiku laps".

Ukraina juurtega tromboonisolisti ja armastatud ansambli Svjata Vatra looja Ruslan Trochynskyi sõnul tahavad kõik ukrainlased koju tagasi: "Nad soovivad oma kodumaa uuesti üles ehitada, aga on väga tänulikud eestlastele siinse vastuvõtu eest ja headus peab maailmas võitma."

Ukraina sõjapõgenikke on Eestis hetkel ligi 23000, anneta telefonidel terve ülekande vältel jälgides kontserti kas ETVs või portaalis menu.err.ee:

9003801 - 5eurot
9003802 -10eurot
9003803 - 50eurot

Kontserdi toovad vaatajateni produtsent Rait-Roland Veskemaa ja ERRi elamussaadete peatoimetaja Karmel Killandi.

"Põhjala luiged" on ETVs eetris täna kl 22.40 ja on vaadatava ka portaalis menu.err.ee.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: