ERR vahendab vabariigi aastapäeva pidulikke meeleolusid

ETV saatejuhid vabariigi aastapäeval 2022
ETV saatejuhid vabariigi aastapäeval 2022 Autor/allikas: Margarita Mironova/ERR

Vabariigi aastapäeval toob ERR kodudesse kõik olulised võtmesündmused lipuheiskamisest hommikul aastapäeva kontserdini õhtul. Vaatamist ja kuulamist pakuvad programmid läbi piduliku nädala.

Eesti Vabariigi aastapäeval, 24. veebruaril vahendavad Eesti Rahvusringhäälingu kanalid päeva olulisemaid hetki varahommikust õhtuni. Aastapäeva alustavat pidulikku riigilipu heiskamist vahendavad kell 7.30 telekanalid ETV ja ETV+ ning raadiojaamad Vikerraadio ja Raadio 4. Veebi vahendusel saab otseülekandeid jälgida ERR.ee portaali vahendusel.

Päeva jooksul saab ERR-i kanalite vahendusel osa pärgade asetamisest Vabadussõja võidusamba jalamile (kell 9 ETV ja ETV+), oikumeenilisest jumalateenistusest (kell 10.15 ETV) ja kaitseväe paraadist (kell 12 ETV, ETV+, Raadio 4).

Päeva kõrghetke, president Alar Karise kõne vahendavad kell 19 ETV, ETV+, ETV2 (viipekeelse tõlke ja subtiitritega), Vikerraadio, Klassikaraadio ja Raadio 4. Päev enne aastapäeva, vahendavad ETV ja ETV+ peaminister Kaja Kallase pöördumist.

Presidendi kõnele järgneva aastapäeva kontserdi toovad kodudesse ETV, ETV+, Vikerraadio ja Klassikaraadio. ETV ja ETV+ alustavad õhtust pidulikku programmi kell 18.40, Raadio 4 erikava algab kell 18. Kõik vabariigi aastapäeva sündmused on järelvaadatavad veebikanalis Jupiter, lisaks leiab sealt suure valiku aastapäeva sobivaid saateid.

Vabariigi aastapäeva nädal toob kuulajate-vaatajateni küllaga kultuurilisi elamusi. Peonädalal tele-esilinastuvad ETVs kaks portreefilmi silmapaistvatest kultuuritegelastest. 23. veebruaril kell 21.55 jõuab vaatajateni dokumentaalfilm "Pätt või pühak Raul Vaiksoo", mis portreteerib tunnustatud arhitekt Raul Vaiksood. Vabariigi aastapäeval kell 21.20 tele-esilinastub teinegi portreefilm "Lydia" hinnatud laulupidude dirigendist ja muusikaõpetajast Lydia Rahulast. Lisaks saab 24. veebruaril kell 16.05 ETV vahendusel osa meeleolukast lavastusest "Isamaa pääsukesed" ning läbi päeva jõuavad ekraanile muhedad keelekillud, mis avavad eesti keele muutust ja arenemist ajas. Aastapäev pakub ka mitmeid filme - ETV2 näitab 24. veebruaril kell 21.35 mängufilmi "Polli päevikud", ETV+ toob aastapäeval taas ekraanile dokumentaafilmi "Tuulte tahutud maa" (kell 15.20) ja mängufilmid "Seltsimees laps" (kell 17.00) ning "Tõde ja õigus" (kell 21.15).

ETV2 veedab vabariigi aastapäeva nädala klassikalise muusika meeleoludes. 24. veebruaril saab osa muusikast kantud saadetest "Veljo Tormis 90. Tormis ja tuules" ja "Eesti kontsert 80: Juubeligala". 26. veebruaril kell 22.30 toob ETV2 ekraanile dokumentaalfilmi Kristjan Järvist ja Läänemere Filharmoonikutest nende ühisel rännakul ja uue lootuse otsingul ("Nordic Pulse"). Kohe peale uut dokumentaafilmi kell 23.30 saab kaasa elada Kristjan Järvi orkestri kontserdile "Midnight Sun".

Kodumaist muusikat jagub ka ERR-i raadiokanalitesse. Klassikaraadios kõlavad läbi nädala uued heliplaadid ja menukad kontserdid eesti muusikute ning heliloominguga. Argipäeviti kell 11 tutvustavad Klassikaraadio saatejuhid sarjas "Album" uusi heliplaate. Kultuurisaate "Delta" külalised on argipäeviti kell 13.05 eesti muusikud. Õhtud on Klassikaraadios pühendatud erilistele hetkedele kontserdisaalidest.

Raadio 2 pühendab 24. veebruari eetripäeva ainult kodumaisele muusikale. Lisaks saab veebikeskkonnas R2 Extra eesti muusikat kuulata ööpäev läbi ja nii iga päev, seda aadressil https://r2extra.err.ee/r2eesti. Ka Raadio Tallinn mängib 24. veebruaril ainult eesti päritolu muusikat.

Vikerraadio alustab aastapäeva hommikut ajarännakuga ja läheb sada aastat ajas tagasi 1920. aastate algusesse, mil Eesti oli alles lühikest aega iseseisev olnud. "Vikerhommiku" saatejuht Johannes Voltri toob kuulajateni tollase elu-olu ning tehnika, spordi ja kultuuri suurimad saavutused.

Raadioteater toob eeoleval nädalavahetusel kuulajateni sarja "Sõna on laval" seitsmenda osa, mille keskne tegelane on Lennart Meri. Saatekülalised on näitlejad Egon Nuter ja Priit Volmer, saates kõlavad monoloogid Variuse teatri lavastustest ja heliarhiivist Lennart Meri enda hääl. "Sõna on laval" on 26. veebruar kell 19.05. Vikerraadios, 27. veebruaril kell 15.05 Klassikaraadios ja kell 7 Raadio 2s.

Detailsema ülevaate ERR-i kanalite programmist leiab ERR.ee portaalist: https://menu.err.ee/1608507314/err-vahendab-vabariigi-aastapaeva-pidulikke-meeleolusid-koigis-kanalites

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: