Rahvusringhääling läheb pühadele vastu helgete kohtumistega

Jõulud ETV-ga
Jõulud ETV-ga Autor/allikas: Siiri Lubaso/ERR

Eesti Rahvusringhäälingu kanalid eesotsas Eesti Televisiooniga pakuvad eesootavatel jõuludel pühademuusikat, südamlikku filmiprogrammi ja helgeid aastalõpu kohtumisi.

Sel aastal täidab ETV kolm järjestikust jõuluõhtut mõnusate stuudiokohtumistega, kuhu jagub muusikat, huumorit ja südamlikke vestlusi. Esimene jõulupüha, 25. detsember on traditsiooniliselt heategevussaate "Jõulutunnel" päralt, mida juhivad Margus Saar ja Katrin Viirpalu. Erilisi kohtumisi jagub aga ka 24. ja 26. detsembri õhtusse, sest esmakordselt on eetris stuudiosaade "Jõulud ETV-ga". Reedel, 24. detsembril juhivad jõulustuudiot Anna Pihl ja Owe Petersell ja teisel jõulupühal teevad vaatajatele kingituse Anu Välba ning Hannes Hermaküla.

ETV heategevuslik pühadeprogramm "Jõulutunnel" ühendab tänavu taas jõud sihtasutusega Hille Tänavsuu Vähiravifond Kingitud Elu, et fond saaks jätkata vähihaigetele inimestele ravivõimaluste pakkumist. "Jõulutunnel" juhatab esimese jõulupüha sisse muusikast kantud pooltunniga kell 10 ja jätkab otsesaatega kell 18.45 õhtul. Vähiravifondi toeks on esimesel jõulupühal heategevusprogramm ka ETV+ ekraanil, saadet juhib Margarita Tanajeva. Raadio 4 traditsiooniline heategevusprogramm "Jõulurõõmu kuulutus" kogub sel aastal raha Tallinna Lastehaiglale laste unehäiretega tegeleva kabineti toetuseks.

Jõulunädala kavasse on ETV lisanud mitmeid saateid, mille keskmes on õnn, pere, maitsed ja rõõm koosolemisest. 23. detsembril kell 20 avavad erisaates "Õnnega koos" viis inimest ukse oma maailma ja jagavad õnne valemit. Pühade meeleolus on ka "Osoon" ja "Suus sulav Eesti", mille jõulusaateid näeb 24. detsembril kell 17 ja 18.30. Esimese jõulupüha hommikul kell 10.30 toob Suure-Jaani pühadetraditsioonid kodudesse "Maahommiku" jõulusaade.

Muusikast kantud kohtumisi ja kontserte jagub sel nädalal paljudesse ERR-i kanalitesse. ETV toob 26. detsembril kell 18.45 vaatajate ette värske jõulukontserdi The Swingersi, Birgiti ja Ott Leplandiga. Vahetult enne pühi salvestatud kontserdil kõlavad paljud armastatud jõululood ja muidugi ka parimad palad The Swingersi, Birgiti ning Oti repertuaarist. 26. detsembri õhtul on ETV ekraanil ka Michel Bublé kontsert.

ETV2 pakub muusikaelamuse nii 24. kui ka 25. detsembril – "Jõulud Jonas Kaufmanniga" viib igihaljaste jõululauludega talvisele rännakule Austria lumistele maastikele ja Salzburgi jõulusaginasse, kontsertetendus "Kristjan Järvi Pühitsus" toob ühele lavale kokku noored andekad muusikud Noep, Mick ja Angeelia Pedaja ning Anett ja Kristjan Järvi Ensemble'i.

Klassikaraadio kontsertkavasse kuuluvad jõulunädalal Vanemuise advendikontsert (21. detsembril kell 19), Tõnu Kaljuste, Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestri aastalõpukontsert (22. detsembril kell 19) ja Eesti Rahvusmeeskoori jõulukontsert (23. detsembril kell 18). Jõulumuusikast on kantud ka Vikerraadio pühadekava.

Ühele erilisele muusikast inspireeritud kohtumisele on pühendatud ka värske persoonisaade "La Peebo läbi peegli" 25. detsembril kell 21.20. Mart Sander sõitis 50. sünnipäeva puhul Viini külla armastatud ooperilauljale Annely Peebole ja portreesaates saab nüüd osa hinnatud solisti pere-elust, koduteatrist ja maailma muusikalavadel toimuvas.

ERR-i telekanalitest leiab neil pühadel suure valiku filmidest ja sarjadest, millega õhtuid veeta. Lisaks pakub veebikanal Jupiter koos Vahur Kersnaga humoorikaid näärisoovitusi, sest telelegend on igaks päevaks valinud välja ühe pärli ERR-i arhiivivaramust.

Nooremaid televaatajaid kostitab ETV2 kuni koolivaheaja lõpuni muinasjutuliste koguperefilmide igal hommikul kell 9 ja pärastlõunati kell 16. Jõuluootust loovad igapäevased sarjad "Tinka jõulumuinaslugu", "Jõulutöökoda" ja "Jõulutaadi suured saladused". Pühadeõhtutesse kuuluvad ka mitmed armsad pikemad multifilmid nagu "Tigu ja Vaal" või "Lammas Shaun". 26. detsembril kell 16 näitab ETV2 värsket koguperefilmi "Haldjarahvas pagariks", päev varem muusikalist lavastust "Sipsik ja vana aja asjad". Kõiki filme näeb ka Lasteekraan.ee lehel, kus lisaks ETV2 ekraanil näidatul on vaatamiseks üleval mitmeid teisigi lastele mõeldud filme ja multikaid.

Aastalõpp on traditsiooniliselt ka kokkuvõtete tegemise aeg. 23. detsembril kell 21.40 võtab Mirko Ojakivi aasta kokku koos Eesti uue presidendiga saates "Aastalõpu intervjuu president Alar Karisega". ETV+ kanalil intervjueerib presidenti Andrei Titov ja vaatajateni jõuab see 28.12 kell 20.15. Jõulude järgselt, alates 27. detsembrist on neljal õhtul ETV ekraanil saatesari "Aasta tipphetked", kus heidetakse pilk lõppeva aasta märgilistele hetkedele Eesti elus ja uudistes, loomingus ja spordis.

Ka mitmed raadiosaated pühendavad 2021. aastale pikemad erisaated. Vikerraadio "Loetud ja kirjutatud" teeb raamatuaastast kokkuvõtte 25.12 kell 14.05, "Spordipühapäev" vaatab aastale tagasi 26.12 kell 18.10. Raadio 2s kommenteerivad 25.12 kell 12 aasta albumeid saates "Elu edetabelid. ERR kultuuriportaali aasta albumid" Merit Maarits ja Kristo Rajasaare. Populaarsed arvamussaated, Vikerraadio "Samost ja Aaspõllu" ja Raadio 2 "Olukorrast riigis" jõuavad pühapäeval, 26. detsembril kuulajateni kahetunniste erisaadetega kell 12.05.

Jumalateenistustest saab pühade ajal osa nii ETV kui ka Vikerraadio vahendusel. Jõululaupäeva jumalateenistuse toob ETV vaatajateni üle kell 16 Puhja kirikust, esimese jõulupüha jumalateenistusest saab osa 25. detsembril kell 13. Vikerraadio teeb 24. detsembril kell 12 ülekande Kristliku nelipühi kiriku Toompea kogudusest ja 25.12 kell 11 Tallinna piiskoplikust toomkirikust.

Eesti Rahvusringhäälingu jõulukavaga saab põhjalikumalt tutvuda aadressil u.err.ee/1pq

Oma jõulusoovi koos valitud arhiivipärliga saab teele panna aadressil https://www.err.ee/joulukaart

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: