Veebikanal Jupiter.err.ee üllatab sünnipäevakuul värskete sarjadega

22. aprillil esimest sünnipäeva tähistav veebikanal Jupiter.err.ee lisab sünnipäevakuul vaatamiseks-kuulamiseks värsket kvaliteetsisu sarjade ja audiomaterjali näol. Kodus õppijatele ja õpetajatele mõeldes on avatud ka erilehekülg hariva ja silmaringi avardava sisuga.

2020. aasta kevadel alustanud ERR-i veebikanal Jupiter.err.ee on esimese tegutsemisaasta jooksul leidnud kindla koha kasutajate seas – keskmiselt veedab Jupiteri kasutaja nädalas veebikanali seltsis aega kolm tundi. "Ülekaalukalt populaarseimad on meie pakutavad sarjad, aga headmeelt teeb ka suur huvi Eesti klassika vastu," märgib veebikanali peatoimetaja Toomas Luhats. Muuhulgas pakub Jupiter koostöös Tallinfilmiga vaatamiseks valikut mängufilmidest, mida ekraanidel pole ammu nähtud, näiteks "Ainult hulludele ehk Halastajaõde" või "Varastatud kohtumine".

Esimese aasta puhul on Jupiteri toimetus pannud kokku erilise sünnipäevakava, mis toob iga nädal vaatajateni uut ja põnevat vaatamist-kuulamist. Möödunud nädalal lisandus veebikanalisse suure huviga vastu võetud Saksa kvaliteetsarja "Babülon-Berliin" teine hooaeg, mis suvel saab lisa ka kolmanda hooajaga.

Käesoleval nädalal on veebikanali valikkuse lisandunud kaks uut sarja "Ülestunnistus" ja "Juurdluse saladused. XIX sajand". Neist esimene, 2019. aastal valminud sari "Ülestunnistus" on tõsielul põhinev draamasari politseiuurijast (kehastab Martin Freeman), kes asub uurima 22-aastase Siani kadumist. "Juurdluse saladused. XIX sajand" viib seevastu 19. sajandi Venemaale ning jälgib intrigeerivaid ja kriminaalseid sündmusi tollase eliidi keskel.

Aprilli jooksul toob Jupiter.err.ee vaatajateni veel sarjad "Ülejooksik" ja "Sodiaagimõrvad" ning sünnipäevakuul näeb taas ka mitmeid vaatajate lemmikuid nagu "Blackadder", "Memento", "Väike Dorrit" ja "Emma". Värsket sisu lisandub ka audiolehele, teiste seas saab kuulata Jupiterist Raadioteatri sünnipäevaks valmivat Urmas Vadi kuuldemängu "Kingitus", koostöös Filmimuuseumiga valminud lühikuuldemänge, arhiivipärleid Ita Everi osalusega jpms.

Kodus õppijatele ja õpetajatele mõeldes on Jupiter.err.ee koondanud hariva ja silmaringi avardava materjali nüüd mugavalt erirubriiki "Õpi kodus". "Jupiter on toetavaks kaaslaseks ja inspiratsiooniks ka kõikidele neile, kelle õppetöö täna kodus toimub. Vaatamist jagub nii ajaloo kui ka looduse, kunsti ning teaduse kohta," selgitab Toomas Luhats. Rubriigi soovitused on mugavamaks kasutamiseks jagatud alateemadeks ja lehel toodud sisu saavad harival eesmärgil kasutada nii õpetajad, lapsevanemad kui ka õpilased. Rubriigist leiab dokumentaalfilme ja -sarju, teadussaateid ja ERR-i omatoodangut.
"Õpi kodus" erilehe sisu täieneb iganädalaselt ja on leitav aadressil https://jupiter.err.ee/opi-kodus 

Otselingid uutele sarjadele:
"Ülestunnistus: https://jupiter.err.ee/1608085261/ulestunnistus
"Juurdluse saladused. XIX sajand": https://jupiter.err.ee/1608142621/juurdluse-saladused-xix-sajand
"Babülon-Berliin" kaks hooaega: https://jupiter.err.ee/1235599/babulon-berliin

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: