ERR Raadioteater jäädvustab uues saatesarjas märgilisi teatrimonolooge

Suur Siberimaa. Draamateater
Suur Siberimaa. Draamateater Autor/allikas: Gabriela Liivamägi / Draamateater

Sel laupäeval toob Raadioteater esimest korda kuulajateni värske teatrisaate "Sõna on laval", mis talletab märgilisi lavahetki monoloogide kaudu. Esimene saade avab Draamateatri lavastust "Suur Siberimaa" koos Tambet Tuisu ja Hendrik Toomperega.

"Noh, anna meile oma võimeid maitsta, lase üks kirglik monoloog!"
Nõnda ütleb Hamlet näitlejale (William Shakespeare, "Hamlet", teine vaatus, teine stseen).

Raadioteatri uus teatrisaade "Sõna on laval" jäädvustab monolooge eesti sõnateatrite mängukavast. Siht on talletada hetki kaduvast teatrikunstist, mõtestada lavahetkede tähendust.

Esimene saade keskendub Jaan Unduski näidendi "Suur Siberimaa" lavastusele. Esietendus oli Eesti Draamateatris möödunud aasta veebruaris Jaan Krossi 100. sünniaastapäeva tähistamiseks. Jaani rollis näitleja Tambet Tuisk.

JAAN (vanema mehe hääl pimeduses): "Ega mul seal Siberis suurt valida olnud. Inimene tahab ju end paar tundi päevas inimesena tunda. Kah omamoodi lihtne. Et mitte öelda ‒ geniaalne." (Naerab omaette.)

Teatrisaate keskmes on "Suure Siberimaa" pro- ja epiloog ehk Jaani monoloogid. Rolli ja lavastuse sünniloost räägivad Tambet Tuisk ja lavastaja Hendrik Toompere. Saates kõlab ka Jaan Krossi enda hääl.

"Sõna on laval" on eetris kord kuus. Avasaadet kuuleb 20. veebruaril kell 19.05. Vikerraadios, 21. veebruaril kell 7 Raadio 2s ja kell 15.05 Klassikaraadios.

Saatesarja autor on Pille-Riin Purje. Helirežissöör Külliki Valdma.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: