"Meediatund" neljapäeval, 11. veebruaril: Isikuandmed ja koroonainfo

Tarmu Tammerk
Tarmu Tammerk Autor/allikas: Ken Mürk

Vikerraadio "Meediatunni" saade puudutab sel neljapäeval kell 14.05 kaht teemat: isikuandmed ja koroona-teemalise info levik.

Millised on reeglid telefonivestluste salvestamise ja avaldamise kohta? Kas ajakirjanik võib internetist võtta inimese foto ja selle avaldada? Selgitab Andmekaitse Inspektsiooni jurist Liisa Ojangu.

"Meediatunni" teises pooles on jutuks koroona-teemalise informatsiooni levik ja teaduse roll selles. Kuidas peaks ajakirjandus käsitlema teadlaste erinevaid seisukohti koroonaviiruse kohta? Kuidas suhtuda tasakaalustatuse nõudesse koroonat puudutava info edastamisel? Näiteks teaduslikult veel põhjalikult uurimata koroonavaktsiinide teemal. Stuudios on Tallinna Ülikooli teaduskommunikatsiooni lektor Arko Olesk.

Saadet juhib ERR-i ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk. Kuulajate arvamused on oodatud aadressil [email protected] või telefonil 611 4117.

"Meediatund" on Vikerraadio eetris neljapäeval, 11. veebruaril kell 14.05, kordus kl 19.05. Saated on järelkuulatavad Vikerraadio kodulehel.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: