Laupäeval alustab ETVs teadusvõistluse "Rakett 69" uus lend

Rakett 69: 11. hooaeg
Rakett 69: 11. hooaeg Autor/allikas: Merily Malkus/ERR

Laupäeval, 30. jaanuaril kell 19.30 stardib Eesti Televisiooni ekraanil noorte teadusvõistluse "Rakett 69" uus hooaeg. Avasaates selguvad 15 noort, kes hakkavad püüdma ihaldatud tiitlit ning peaauhinda, teadusstipendiumi väärtusega 10 000 eurot.

2011. aastal alguse saanud teadussaade "Rakett 69" siseneb uude kümnendisse ja pardale astuvad juba 11. lennu võistlejad. Huvi võistluse vastu on jätkuvalt suur ja tänavu kandideeris saatesse rohkem kui sada teadushuvilist noort. Neist 30 lähevad sel laupäeval püüdma kohta põhivõistlusele ja avasaate lõpuks selguvad need 15 noort, kes asuvad sel hooajal teadusülesandeid lahendama.

Saatejuht Aigar Vaigu sõnul on "Rakett 69" kümne aasta jooksul läbi teinud suure arengu ja muutunud on nii ülesanded kui ka tehnilised võimalused. Samaks on jäänud aga noorte entusiasm ja leidlikkus ülesannete lahendamisel. "Ägedad asjad on võimalikud, kui on inimesed, kes neisse usuvad ja tahavad neid teha," võtab Vaigu kokku saate ja osalejate olemuse.

"Rakett 69" võitjat premeeritakse 10 000-eurose teadusstipendiumiga. Kolme parimat võistlejat ootavad lisaks ülikoolikohad Tartu Ülikoolis, Tallinna Tehnikaülikoolis, Eesti Maaülikoolis ja Tallinna Ülikoolis. Kaks eripreemiat, parimale naissoost osalejale ja säravaimale võistlejale, on välja pannud tüdrukute tehnoloogiakool HK Unicorn Squad. Silmapaistvaid võistlejaid ootavad lisaks praktikakohad ABBs ja Eesti Energias.

Noorte teadushuviliste sooritusi hindab žürii, mille põhikoosseisu kuuluvad Mart Noorma, Riin Tamm, Taavi Kotka, Heli Valtna, Kaja Pae ning Aigar Vaigu.

11. hooajal jõuab suur osa saateid eetrisse Rakett 69 Teadusstuudiotest Ülemiste Citys, kus saavad end saateväliselt proovile panna kõik teadushuvilised. Värskenduskuuri on läbinud ka saate logo, graafika ja tunnusmuusika. Saatesari valmib Eesti originaalformaadi põhjal ETAgi ja Vesilinnu koostöös.

"Rakett 69" alustab ETVs laupäeval (30.01) kell 19.30

Teadusvõistluse kümme esimest aastat on kokku võetud erisaates "Rakett 69. Kümme aastat teadusorbiidil". Saade on järelvaadatav ETV kodulehel: https://etv.err.ee/1230919/uus-rakett-69-kumme-aastat-teadusorbiidil  

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: