ETV2 näitab Pärnu Filmifestivali rahvaauhinnale kandideerivaid dokfilme

Kaader filmist
Kaader filmist "Mu kallis ema". Autor/allikas: pressimaterjalid

ETV2 toob viiel argiõhtul kell 20 vaatajateni Pärnu Filmifestivali dokumentaalfilmid, mis kandideerivad Eesti Rahva Auhinnale. Filme näeb ka ERR-i kultuuriportaalis, kus oma lemmiku poolt saab hääletada laupäeva keskpäevani.

Pärnu Filmifestivali peateemaks on tänavu "Inimõigused alasti" ja inimõiguste erinevaid tahke avavad ka Eesti Rahva Auhinnale kandideerivad dokumentaalfilmid. Festivali juhi Mark Soosaare sõnul on filmide valikul peetud silmas nii nende kunstilist kui ka teaduslikku väärtust, sama oluliseks märksõnaks on uudsus.
Eesti Rahva Auhinnale kandideerivaid filme näeb ETV2s esmaspäevast reedeni, filmidele eelnevad saatesõnad. Tele-eetrile lisaks on kõik filmid kuni 25. oktoobrini vaatamiseks üleval ERR-i kultuuriportaalis. Publikulemmik selgub hääletuse tulemusena – hääletamine on avatud kultuuriportaalis laupäeva (24.10) keskpäevani. Rahva ja žürii poolt parimaks kuulutatud filmid selguvad laupäeva õhtul, Pärnu Filmifestivali lõpetamist vahendab ETV2 algusega kell 19.30.

Eesti Rahva Auhinnale kandideerivad filmid ETV2s sel nädalal:

E, 19.10 kell 20 "Varjulilled"
Põhja- ja Lõuna-Korea vahel lahutatud perede probleem puudutab kümmet miljonit inimest. Dokumentalist Seung-jun Yi toob vaatajateni liigutava portree üksikust korea naisest Ryun-hee Kim'ist.
Filmile eelneb sissejuhatus poliitik Marianne Mikkolt.

T, 20.10 kell 20.00 "Geograaf ja saar"
Iwai saarele tahetakse ehitada tuumaelektrijaama. Geograaf ja Jaapani-asjatundja Philippe Pelletier läheb vaatama saare kuulsat traditsioonilist kami-tantsu. 2018. aastal valminud dokumentaalfilm pakub sissevaadet saare-elanike keskkondlikku ja ühiskondlikku võistlusesse
Filmile eelneb sissejuhatus Tartu Ülikooli teadurilt Maaja Vadilt.

K, 21.10 kell 20.00 "Täishäälel"
Põnev sissevaade Iisraelis elavatest poistest, kes on sunnitud astuma laulukoori, mida juhendab NSV Liidust pärit range õpetaja Ella. Pereprobleemide ja suureks kasvamise rõõmude ja valude kõrval kumab filmi juutide ja palestiinlaste erinev arusaamine inimõigustest.
Filmile eelneb sissejuhatus režissöör Toomas Järvetilt.

N, 22.10 kell 20.00 "Newtopia"
Norra filmilooja Audin Amundsen on 15 aastat jälginud väikese rahvakillu elu ning unistusi Indoneesia vihmametsas. Metanwaiad tahavad kõndida alasti Päikese all ning elada oma esivanemate poolt hoitud looduses, samas saada osa ka ülejäänud inimkonna hüvedest. On see üldse võimalik?
Filmile eelneb sissejuhatus rännumees Hendrik Relvelt.

R, 23.10 kell 20.00 "Mu kallis ema"
Põhjamaade ühistööna valminud film jälgib saami tüdruku Taša kasvamist alates neiu üheksandast eluaastast. Tašal pole ei isa ega ema, hoolimata sellest, et nad mõlemad on elus.
Filmile eelneb sissejuhatus filmitegija Elen Lotmanilt ning Õiguskantsleri büroo laste- ja noorteosakonna juhatajalt Andres Arult.

Hääletus toimub aadressil kultuur.err.ee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: