Eesti Rahvusringhäälingu uueks Euroopa korrespondendiks saab Joosep Värk

Joosep Värk.
Joosep Värk. Autor/allikas: Erik Tikan

Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) uueks Brüsselis tegutsevaks Euroopa korrespondendiks saab Joosep Värk.

Joosep Värk asub rahvusringhäälingu korrespondendina Brüsselis tööle septembris. Euroopa korrespondendina vahendab ta Euroopa ja Euroopa Liiduga seotud teemasid kõikidel ERR-i uudisteplatvormidel, sh raadios, televisioonis ning ERR.ee portaalis.

"Valik ei olnud lihtne, sest ERR-i avalikul konkursil osales mitmeid tugevaid ajakirjanikke nii Eestist kui ka mujalt Euroopast. Lõpuks otsustas valikukomisjon üksmeelselt Joosepi kasuks, arvestades tema sisulisi teadmisi Euroopa teemade osas, ajakirjanduslikku kogemust, esinemisoskust ja arengupotentsiaali," ütles ERR-i uudiste- ja sporditoimetuse peatoimetaja Anvar Samost.

Joosep Värk on lõpetanud Tartu Ülikooli ajakirjanduse erialal, töötanud Eesti Päevalehes ja Postimehes. 2018. aastal pälvis ta koos kolleegidega ajakirjandusauhinna Bonnieri preemia. "Pean Brüsseli korrespondendi kohta üheks huvitavamaks, aga ka väljakutsuvamaks tööks Eesti ajakirjanduses. Kuigi olen seni töötanud kirjutava ajakirjanikuna, tundsin pärast kahte aastat magistriõpinguid välismaal, et olen valmis kandma vastutust sedavõrd vastutusrikkal kohal," sõnab Joosep Värk. Viimasel kahel aastal on ta õppinud Erasmus Munduse ajakirjandusõppe magistriprogrammis Taanis Aarhusi Ülikoolis ning Hollandis Amsterdami Ülikoolis.

Euroopa Liidu ja NATO tegemisi on Joosep Värk kajastanud ka varasemas töös, sh on ta vahendanud NATO kaitseministrite kohtumist, Brexiti-järgse Euroopa Ülemkogu arutelusid ning Eesti eesistumist 2017. aastal. Samuti on ta kirjutanud ülevaateid Eesti huvidest enne NATO tippkohtumisi ning intervjueerinud Euroopa Komisjoni liikmeid. Joosep Värk selgitab huvi nende teemade vastu: "Eesti, Euroopa Liidu ja NATO käekäik on mulle alati korda läinud ning uudishimu maailma vastu on ilmselt peamine põhjus, miks ma ajakirjaniku elukutse üldse valisin. Kuivõrd minu põlvkonna inimeste jaoks on neisse organisatsioonidesse kuulumine juba iseenesest mõistetav, siis on ülimalt oluline, et neil ja kõigil teistel Eesti elanikel oleks võimalik saada toimuvast võimalikult täpne ja sisukas ülevaade."

Praegune Euroopa korrespondent Epp Ehand naaseb Eestisse ja jätkab tööd ERR-i uudistetoimetuses. Lisaks Euroopa korrespondendile on ERR-il alalised väliskorrespondendid Moskvas (Anton Aleksejev) ja Washingtonis (Maria-Ann Rohemäe), Soomest vahendab uudiseid Rain Kooli ning Lätist Ragnar Kond.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: