ERR toob jaanipäeva meeleolud kodudesse tele, raadio ja veebi vahendusel

"Terve Eesti jaaniõhtu" Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Rahvusringhäälingu kanalid on kokku pannud kirju eriprogrammi, mille saatel koduseid jaanipidusid pidada.

Suur telepidu "Terve Eesti jaaniõhtu" alustab Eesti Televisioonis 23. juunil kell 18.45 ja pakub traditsiooniliselt parimat peomuusikat, lõbusaid mänge ja kohtumisi hiliste õhtutundideni välja. Viimsi vabaõhumuuseumist tervitavad saatejuhid Margus Saar ja Grete Lõbu ning koos nendega Kukerpillid ja hulk tuntud eestlasi Tõnis Niinemetsast Jan Uuspõlluni. Viimsist põikab ETV ka suvepealinna, kus annavad kontserdi Lenna ja Taukar koos Pärnu Linnaorkestriga, viimane on seejuures paigutatud üle linna laiali. Jaaniõhtul kuuleb muljeid, kuidas Taukar põlevatel sütel käib, Lenna Setomaal pidu peab ja kuhu põgeneb jaanipäeva veetma Märt Avandi. ETV jõuab sel õhtul aga ka mitmetesse teistesse Eestimaa paikadesse. Näiteks käib Urmas Vaino ehtsas Võrumaa suitsusaunas ja Hannes Hermaküla õpib koos Kaido Höövelsoniga ohutult lõket tegema.

Vikerraadio täidab jaaniõhtu parima kodumaise muusikaga, mille tänavu on valinud kuulajad. Sajandi tantsulugude edetabel kõlab Vikerraadios 23. juunil algusega kell 19 ja alates 24. juuni keskpäevast. Veebihääletusel anti kokku 30 337 häält, populaarseimate laulude seas on nii Eesti muusika kullafondi kuuluvaid lugusid kui ka tänapäevaseid hitte. Meeleolukat õhtut veab Vikerraadios Jaan Elgula.

Klassikaraadios kõlavad jaaniajal luulesaated, jaanilaulud ja rahvamuusika. Jaanilaupäeval, 23. juunil kell 19 on eetris Juhan Viidingule pühendatud lavakava "Igavene juuni". Saate kokkuseadjad on Miina Pärn, Teele Pärn ja Priit Põldma. 24. juunil kell 22 loeb Tõnu Õnnepalu oma luulepäevikut "kevad ja suvi ja...". Kaasa laulavad Esna mõisapargi linnud, oja ja mõisa uksed, trepid, toad ning vanad klaverid.

Raadio 2 pühendab jaanipäevale terve eetripäeva ja seda juba algusega kell 8.05 hommikul. Kella kahest kaheksani on otse-eetris lustlik maratonsaade Kristo Rajasaare ja Margus Kamlati juhtimisel.

Ka Raadio 4 pakub pühade ajal mitmekülgset programmi tuues 23. juunil kuulajateni põnevaid fakte ajaloost, vestlusi huvitavate inimestega ja muidugi palju head muusikat igale maitsele.

Võidupühal ja jaanipäeval on ETV+ eetris pühadeteemalised saated ja dokumentaalfilmid ning head Eesti mängufilmid  "Seltsimees laps" ja "Supilinna Salaselts".

Raadio ja tele kõrval on jaanimeeleolus ka ERR-i uus veebikanal Jupiter. Suvisteks pühadeks on Jupiteri lehel kuulamiseks-vaatamiseks tundide kaupa muusikat kantrist rockini, ballaadidest diskoni. Meeleolukat peovalikut saab aadressil jupiter.err.ee vaadata-kuulata just igaühele sobival ajal.

ETV2 täidab pühad kultuuripärlitega teatrietenduste ning filmide näol. 22. juunil kell 21.30 on eetris eestimaalaste ühistööna valminud dokumentaalfilm "Pööripäev", seejärel aga Endla teatri menulavastus "Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola". 23. juunil kell 21.30 pakub ETV2 elamust Linnateatri etendusega "Hecuba pärast" ning 24. juunil saab taasvaadata lemmikuid nagu "Pisuhänd", "Nukitsamees" ja "Noor pensionär".

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: