Vikerraadio sari "Hommikumaa vägevad" alustab uut hooaega Muammar Gaddafist

Kolmel eelmisel suvel Vikerraadios populaarsust kogunud Martti Kalda sari "Hommikumaa vägevad" võtab 29. juunil fookusesse kõrbepoisist koloneliks tõusnud Gaddafi ambitsioonid ja hulluse, mis tõid kaasa nii Liibüa tõusu kui ka languse.

"See on lugu hullust diktaatorist, tema hundikarjana tegutsevast perekonnast ja võimu laostavast mõjust inimhingele. Ning mis kõige hullem, diktaatori kukutamise ja tapmisega ei kaasnenud demokraatia ja õitsengu taastulemist, vaid hoopis kodusõda, mis kestab tänaseni," ütleb saatejuht Martti Kalda uue hooaja esimese saate tutvustuseks.

Saatesari "Hommikumaa vägevad" kõneleb Aasia ja Aafrika võimuperekondadest, kroonitud ja kroonimata keisritest ja kuningatest. Neist, kes juba surnud või võimu kaotanud, ning teistest, kes endiselt troonil või võimul. Ja ka mõnest diktaatorite, poliitikute või ärimeeste perekonnast, kes ise püünele roninud.
Neljanda hooaja saadetes räägitakse Pärsia lahe naftarikastest muslimivalitsejatest ning Malaisia ja Brunei monarhidest, aga ka Iisraeli peaministritest ja nende riigist, mis püsib justnagu raudnael islamimaailma ihus. Uuritakse, miks Egiptuse riik hoolimata tugevatest presidentidest liiva on jooksnud ning milline on Türgi vabariigi rajaja Mustafa Kemal Atatürgi (1881-1938) elusaatus. Kuulda saab ka, kuidas võitsid vietnamlased Ho Chi Minhi (1890-1969) juhtimisel kaks sõda ning kelle eestvõttel on Singapurist, Lõuna-Koreast ja Jaapanist saanud vägevad majandusimed.

Saate autor on Martti Kalda, helirežissöör Maris Tombach.

Saatesarja neljas hooaeg on Vikerraadio eetris alates 29. juunist esmaspäeviti kell 14-15.

Varasema kolme hooaja "Hommikumaa vägevate" saated on järelkuulatavad Vikerraadio kodulehelt:
https://vikerraadio.err.ee/arhiiv/hommikumaa-vagevad

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: