ETV tähistab jaaniõhtut tunde kestva peoga

"Terve Eesti jaaniõhtu" Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Rahvarohkeid jaanipidusid viiruseohu tõttu tänavu ei toimu ja nii toob ETV neil pühadel ekraanile meeleoluka eriprogrammi "Terve Eesti jaaniõhtu", mille saatel saab suvi tähtsaimat püha tähistada kõikides Eestimaa paikades ja miks mitte välismaalgi.

"Jaaniõhtu on eestlaste jaoks alati olnud suve kõrghetk, mil tullakse kokku. Eestis on aga jätkuvalt koroonaviiruseoht ja peame endiselt püsime terved, ka pärast jaaniõhtut. Tänavu avalikke jaanipidusid ei korraldata ja otsustasime seepärast tuua meeleoluka jaanipeo Eesti inimesteni tele-ekraani vahendusel," märgib ERRi elamussaadete peatoimetaja Karmel Killandi. "Üle pika aja on meil väga hea meel teha Eesti Televisioonis erilist jaaniõhtu prgorammi. Loodame, et toome ühise peo kodudesse üle Eesti ja iga lõkke äärde ning pakume sellega vaatajatele rõõmu," lisab Killandi.

"Terve Eesti jaaniõhtu" täidab 23. juuni õhtu tundideks muusika, lõbusate külalistega ning jaanitraditsioonidega. Peo südameks on Viimsi vabaõhumuuseum koos saatejuhtide Grete Lõbu ja Margus Saarega, kelle eestvedamisel pannakse tuntud külalised võistlema nii jaanipäevamängudes kui ka viktoriinides. Jan Uuspõld, Johan Randvere ja Liina Tennosaar hakkavad mõõtu võtma lõbusas jaanipäeva viktoriinis, aga Tõnis Niinemets paneb end proovile hoopis saapa viskamises ja kotijooksus. Õhtu toob ekraanile veel Margus Tabori, Hendrik Toompere jt, Jaagup Tuisu, Merit Männiste ja Nikolai Bentsleri.

Jaaniõhtule kohaselt süüdatakse Viimsis ka uhke lõke, samuti saab osa rannarahva traditsioonidest nagu paadi põletamine ja kala suitsutamine. Meeleolukal telepeol pakub tantsumuusikat ansambel Kukerpillid ning kaasa teevad mitmed tantsukollektiivid.

Ent pidu ei peeta vaid Viimsis, sest ETV vahendab suviseid meeleolusid ka teistest Eestimaa paikadest. Urmas Vaino käib ära ehtsas Võrumaa suitsusaunas ja Hannes Hermaküla õpib koos Kaido Höövelsoniga ohutult lõket tegema. Jaaniõhtusse sobivaid nippe jagavad televaatajatega Katrin Karisma ning Jalmar Vabarna.

Muusika ja põnevate külalistega möödub jaaniõhtu ka Pärnus, kust elamusi vahendab Karmel Killandi. Oma jaanitervitused saadavad eestimaalastele Karl-Erik Taukar ja Lenna, peotuju hoiab üleval Pärnu Linnaorkester.

"Terve Eesti jaaniõhtu" lükkab peo ETV ekraanil käima 23. juuni kell 18.45 ning vaatamist-kaasa elamist jagub hilisõhtuste tundideni. Kell 22.30 saab ETV vahendusel kodudes tantsida videodisko saatel, jaaniõhtule paneb punkti Ivo Linna juubelikontsert, mis kestab südaööst kella kaheni.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: