Raadio 2 läheb suvele vastu uute saadete ja värskete eetrihäältega

R2 suvesaadete tegijad
R2 suvesaadete tegijad Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Raadio 2 suvine programm raputab julgete väljaütlemistega, sest saatejuhtide ridadega on liitunud blogija Paljas Porgand, Kristel Aaslaid, Mattias Naan jt. Muusikalisi elamusi pakuvad sel suvel Vaiko Eplik, Rain Tolk, Reket ja teised tuntud Eesti artistid.

Raadio 2 suveprogramm läheb käima kohe juuni esimese nädalaga. Suvehommikutel äratavad kuulajaid kella 7st saatejuhid Bert Järvet ja Margus Kamlat, kellega liitub Robin Juhkental. Läbi nädala jõuavad järjest eetrisse värsked saated ja saatejuhid ning muusikavalik, kuhu jagub  pärle nii Onu Bella kui ka Vaiko Epliku fonoteegist, tänase päeva kuumimatest tegijatest rääkimata. Festivalipõuda leevendab R2 sel suvel öiste maratonidega, kus raadioeetris kõlavad artistid, keda muidu oleks saanud sel suvel kontsertidel ja festivalidel kuulata. Kontsert-seeria avab Judas Priesti maraton 1. juuni südaööl.

Muusika nõudlikule maitsele
Vaiko Eplik
T kl 21
Koroona-aegne isolatsioon võimaldas paljudel tegeleda asjadega, mis seni ajapuudusel unarusse jäänud. Melomaan Vaiko Eplik võttis ette koduse muusikakogu inventuuri ja korrastamise, mille käigus sõelale jäänud eesti muusika pärlid ta suve jooksul Raadio 2 kuulajatele ette mängib.

Hingetõmme
Kevin Park ja Joonas Arro
N kl 23, kaks korda kuus
Eetris on suvised rahumeelsed ning meeliköitvad helid ambientse elektroonilise muusika oaasist.

RAW @ LAB
Arvid ja Hugo Mesi
N kl 23, kaks korda kuus
Kohaliku elektroonilise muusika skeene tundmatute tegijate tutvustamisele pühendatud saade. Saate külalisteks on inimesed, kes kujundavad meie kultuuri olevikku ja tulevikku, sillutades teed järgnevatele uutele tulijatele. Artistid, kes väärivad võimalust jagada enda loomingut laiemale publikule.

Bändilaager
Brent Pere
R kl 14
"Bändilaager" sukeldub bänditegemise anatoomiasse – millal, kuidas ja miks sündisid ning kuidas arenesid tänaseks tuhandete kuulajate südamed võitnud eesti ansamblid? Kes neid mõjutasid, kas ja keda nad jäljendasid, millised unistused on täide läinud ja millised purunenud.

Kanakott
Mattias Naan, Kristjan Oden, Kadri-Maria Mitt
R kl 15
Meid ümbritsev maailm kanakotist vaadatuna.

Onu Bella fonoteek
Erik Morna ja Kristo Rajasaare
L kl 12
Kui Onu Bella lahkus, pärandas ta oma suure ja kireva plaadikogu Raadio 2-le. Bella fonoteegis leidub muusikat diskost hevini, ilmakuulsatest šlaagritest obskuursete veidrusteni. Saates kõlavad laulud, mis kogu värvikirevust parimal moel iseloomustavad.

Kuumalaine
L kl 13
Kõige kuumemad Eesti artistid toovad kuulajateni pleilistid oma hetke lemmikmuusikaga.

Rain Tolk Show
Rain Tolk
L kl 17, kaks korda kuus
Muusikat laisa laupäeva lämbeks pärastlõunaks – 40ndate aastate R&B-st sügava house-muusikani. Mõnikord koos külalistega, mõnikord ilma.

Ilus koht suudlemiseks
Reket
L kl 17, kaks korda kuus
Jaanipäeva päikesetõus. Suveöine jalutuskäik paljajalu, kastemärjal rohul. Virmalised Islandi kohal. Ilutulestik, baldahhiinvoodi ja mullivann. Kuum kõrbetuul ja langevad tähed. Ja natuke räppi. Saade, mis kaunistab tund aega aja kulgu.

Naistesaun
Paljas Porgand ja Kristel Aaslaid
P kl 13
Julgete väljaütlemiste poolt tuntud blogija Paljas Porgand ning suu-peale-mitte-kukkunud muusik ja näitleja Kristel Aaslaid hakkavad üksteisele puid alla panema R2 Naistesaunas, kus lahatakse teemasid, millest paljud ei julge avalikult rääkida ja mõni isegi ei julgeks kuulata. Kui, siis ainult salaja.

Ööülikool
P kl 24
Suveööd teevad sind targemaks! Ööülikooli lektoriteks on sel suvel meestearst Margus Punab, psühhoterapeut Kait Sinisalu, looduskaitsja ja esseist Rein Kuresoo, muusikateadlane Nora Pärt, mereteadlane ja matemaatik Tarmo Soomere, neurobiooloog ja akadeemik Mart Saarma, kirjanik ja tõlkija Ly Seppel-Ehin, muusik, modell ja hauakaevaja Kalev Rajangu jpt.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: