ETV2 avab keskkonnakuu auhinnatud dokumentaalfilmiga "Meemaa"

ETV2 toob keskkonnakuu raames vaatajani võimsa filmiprogrammi, mille avab täna kell 21.30 kahele Oscarile nomineeritud dokumentaalpärl "Meemaa".

Keskkonnakuu haarab dokumentaalfilmidega maailma erinevaist paigust ning tõstatab küsimusi, millega inimkond silmitsi seisab. Teisipäeviti ja neljapäeviti ekraanile jõudvad filmid keskenduvad looduse ja inimese kooskõlale ja samas vastuoludele, mis moodsa maailmaga kaasas käivad. Mõtteainet jagub metsade ja hävinevate loomaliikide kohta, aga ka traditsiooniliste eluviiside säilimise ja kliimamuutuste ning looduskatastroofide teemal.

Keskkonnakuu avafilm, täna kell 21.30 ETV2s tele-esilinastuv "Meemaa" viib vaataja Põhja-Makedoonia mägedesse, kus mesinik Hatidze looduse tasakaalu ja traditsioone järgides kalju vahel elavate mesilaste eest hoolitseb. Seda hetkeni, mil paika saabuvad inimesed selle kooskõla laiali raputavad. Sundance'i festivali žüriipreemia võitnud ja kahele Oscarile ning lugematutele teistele auhindadele nomineeritud "Meemaad" peetakse möödunud aasta üheks mõjusaimaks filmiks, mis heidab valusa pilgu hääbuvale maailmale ja tõstatab rohkem kui vaid loodusega seotud küsimusi.

Keskkonnakuu avanädala teine film, neljapäeval kell 20.05 ETV2 ekraanile jõudev dokfilm "Kliimamuutus – faktid" toob vaatajate ette legendaarse Sir David Attenborough, kes pärast enneolematult kuumi aastaid uurib kliimamuutuse teaduslikke fakte ja otsib selle üleilmse ohu vastu võimalikke lahendusi. Intervjuud juhtivate teadlastega avavad viimase aja äärmusliku ilma, katastroofiliste tormide ja põlengute põhjused ning kliimamuutuse mõju nii inimkonna kui ka loodusmaailma tulevikule.

Maikuu jooksul toob ETV2 keskkonnakuu raames vaatajateni veel liigutava loo viimasest isasest valge-ninasarvikust "Viimane valge", kirgi kütva metsaraie teema dokfilmis "Lageraie – Euroopa hääbuvad metsad" ning tööstuslike hiidfarmide ja traditsioonilise loomakasvatuse vastuolud filmis "Loomade söömine".

Metsa teema tõstatub ka dokfilmis "Megapõlengud. Globaalse ohu uurimine", kus rahvusvaheline uurimismeeskond otsib põhjusi, miks juba rohkem kui kümmekond aastat on seninägematud hiigelpõlengud laastanud planeeti, mille tulemusena hävib igal aastal 350 miljonit hektarit metsa. Globaalse käsitlusega haarab ka film "Antropotseen: inimese ajajärk", mis viib vaataja 20 riiki kuuel mandril ja näitab ehedalt, milline on inimese mõju planeedil Maa. Keskkonnakuu filmiderea lõpetab dokumentaalne lugu kirglikest seemnevardjatest "Seeme – rääkimata lugu".

Filmidele eelnevad sissejuhatused tuntud loodusehuvilistelt ning värsked videolood Eestimaa loodusparkidest.

ETV2 keskkonnakuu filmiprogramm:
"Meemaa": T, 5. mai kell 21.30
"Kliimamuutus – faktid": N, 7. mai kell 20.05
"Viimane valge": T, 12. mai kell 21.30
"Lageraie – Euroopa hääbuvad metsad": N, 14. mai kell 20.05
"Loomade söömine": T 19. mai kell 21.30
"Antropotseen: inimese ajajärk": N, 21. mai kell 20.05
"Megapõlengud. Globaalse ohu uurimine": T, 26. mai kell 21.30
"Seeme – rääkimata lugu": N, 28. mai kell 20.05

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: