Raadio 2 sünnipäeva maratonsaates kõlab vaid eesti muusika

Raadio 2 27! Margus Kamlat ja Kristo Rajasaare
Raadio 2 27! Margus Kamlat ja Kristo Rajasaare

Täna 27. sünnipäeva tähistav Raadio 2 toob kuulajateni kireva maratonsaate, kus kõlavad kodumaised hitid läbi 27 aasta. Eesti muusika eestkõnelejana on R2 suurendanud oluliselt eesti muusika osakaalu, millest annab tunnistust 19 kodumaise artisti jõudmine aprilli edetabelisse.

"Raadio 2 on kinni pidanud lubadusest tõsta kriisiajal oluliselt eesti muusika osakaalu oma programmis ning selle tulemus väljendub meie värskes R2 TOP 20 tabelis, kus aprillikuus on lausa 19 Eesti artistide esitatud lugu," märgib Raadio 2 peatoimetaja Kristo Rajasaare. Edetabeli tipust leiab Púr Múddi loo "Ooh Aah", ainsa välismaise loona jõudis tabelisse SZA & Justin Timberlake'i "The Other Side" ning sedagi 19. kohale. "Meil on hea meel, et mõned raadiojaamad on R2 algatusega ühinenud, kuid kutsume jätkuvalt üles kõiki rohkem eesti muusikat mängima, sest eriolukord muusikute ja loojate jaoks ei paista lõppevat nii pea," lisab Rajasaare.

Eesti muusika saatel möödub ka Raadio 2 tänane sünnipäev. Kell 14 alanud maratonsaates jõuab kuue tunni jooksul raadioeetrisse eesti muusika, mis ilmunud viimase 27 aasta jooksul. Saatejuhid Margus Kamlat ja Kristo Rajasaare on palunud R2 sõpradel koostada oma eesti lugude edetabelid, sünnipäevapeol esitlevad oma lemmikuid erinevatest aastatest NOEP, Ithaka Maria, Genka, Liis Lemsalu, Koit Toome, Elina Born, Estoni Kohver, Ines, Karl-Erik Taukar, Sandra Vabarna, Tanel Padar ja Laura. Oma aastakäigu lemmikud toob lauale ka Koit Raudsepp ning kurioossete pärlitega eesti popi ajaloost üllatab pidulisi R2 muusikajuht Erik Morna. Sünnipäevashow toimub raadioeetris kell 14-20.

RAADIO 2 TOP 20
APRILL 2020

1. PÚR MÚDD - OOH AAH
2. STEVEN ILVES - RIVIERA
3. CARTOON FT. ASENA - HOWLING
4. KELLY VASK - LEAVE UR MIND
5. THE BOONDOCKS - LOVE KEPT ME GOING
6. KARL-ERIK TAUKAR - KUULE
7. FLANK - LIBISEB KÄEST
8. TANEL PADAR - SINU AEG
9. VILLEMDRILLEM - SUMSUM
10. TABLOITED & HELINA RISTI - HIPSTERID ÖÖS
11. DANIEL LEVI - UNCLE JOHN
12. SÄM - JAH VÕI EI
13. TOMMYBOY - LOPSAKAD HUULED
14. TRAD.ATTACK! + VAIKO EPLIK - ARMASTA MIND
15. NUBLU - CROISSANTID
16. LEXSOUL DANCEMACHINE - NU REALITY
17. JONAS.F.K - SZIA, BABY
18. SIBYL VANE - GO BABY GO
19. SZA & JUSTIN TIMBERLAKE - THE OTHER SIDE
20. KAPA FT. KIROT & YASMYN - LIIGA PALJU PRAHTI (IGAVENE UNI)
TOP20 saadet saab järelkuulata R2 kodulehel: https://r2.err.ee/1079637/r2-top-20

Raadio 2 läks esimest korda eetrisse 1. mail 1993. aastal. Samal päeval käivitus teinegi rahvusringhäälingu raadiojaam, venekeelne Raadio 4.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: