ETV toob ekraanile värske portreesaate juubilar Marju Lauristinist

Marju Lauristin. Juubelisaade
Marju Lauristin. Juubelisaade "Marjustin 8.0" Autor/allikas: Tauno Pääslane/ERR

Täna 80. sünnipäeva tähistav Marju Lauristin on jätnud jälje paljude eestlaste eludesse. Juubilarile pühendab ETV erisaate "Marjustin 8.0", mis televaatajateni jõuab kolmapäeval kell 22.05.

Mainekas teadlane, armastatud õppejõud, kogemustega poliitik ja huvitav vestluskaaslane – 80. sünnipäeva tähistavast Marju Lauristinist on lugusid rääkida paljudel. Kolmapäeval esmakordselt tele-ekraanile jõudvas portreesaates kõnelevad juubilarist tema vend Jaak Allik, lapselaps Estookin, Lauristini õpilased Raul Rebane, Tiit Matsulevitš ning Taavi Eilat, aga ka sõbrad Mari Tarand, Ülo ja Mari Tuulik ning Merle Karusoo.

Oma elu erinevaid tahke avab värskes saates ka Marjustin ise. Just selle nime sai ta endale külge juba noorpõlves ning tudengite jaoks on ta Marjustin senini. Ometi pole ta loobunud oma vanemate, tuntud juunikommunistide perenimest, püüdes oma tegevusega anda sellele uus ja väärikas sisu.

Peategelast aitavad portreteerida sel korral lausa kolm saatejuhti, kõik Marju Lauristini õpilased. "See pole lihtne ülesanne. Teha saade oma õpetajast, kelle eksamil oled pabistanud ja kelle käest võid küsida mida tahes, aga kes räägib ikka seda, mida ise tahab," avab juubelisaate üks saatejuhte Margit Kilumets. Kaas-saatejuhtidena aitavad Marjustini fenomeni lahti muukida ajakirjandusosakonna vilistlased Madis Jürgen ja Hans H. Luik.

"Marjustin 8.0. Juubelisaade Marju Lauristinist" on ETV ekraanil kolmapäeval kell 22.05

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: