Eesti ja Läti uued venekeelsed telekanalid plaanivad koostööd

31.03.2015 14:51
Rubriik: Pressiteated

Täna sõlmisid Eesti Rahvusringhääling ja Läti avalik-õiguslik televisioon koostöökokkuleppe mõlemas riigis loodavate venekeelsete telekanalite ühiseks arendamiseks. Kumbki telekanal jääb oma programmivalikutes sõltumatuks ja kohaliku elu keskseks, kuid valdkondades, kus koostöö annab ladusama tulemuse ja kokkuhoiu, soovitakse leida kokkupuutepunkte.

"On täiesti selge, et Venemaalt lähtuv ning venekeelse meedia poolt loodav infoväli Eestis, Lätis ning teisteski Ida- ja Kesk - Euroopa riikides vajab tasakaalustamist," ütles ERRi juhatuse esimees Margus Allikmaa.

"Venekeelne elanikkond neis riikides väärib palju mitmekesisemat ja erinevatele allikatele tuginevat kvaliteetset ajakirjandust, aga näiteks ka ka kohaliku eluga kordi enam kontaktis olevaid telesaateid. Eesti on otsustanud avada oma venekeelse telekanali ja sama plaanitakse ka Lätis. Kuna Eesti ja Läti avalik-õiguslike ringhäälinguorganisatsioonide eesmärgid on ühised, on igasugune koostöö, mis aitab parandada venekeelse infovälja kvaliteeti, õigustatud ja põhjendatud," rääkis Allikmaa.

Koostöökokkulepe annab kahe riigi venekeelsetele telekanalitele hea võimaluse saadete ja filmide vahetuseks, töötajate koolituseks ja kanalite turundustegevuseks.

ERRi venekeelne telekanal avaneb tänavu septembri lõpus. Läti avalik-õiguslikus televisioonis käivitatakse venekeelne telekanal praeguste plaanide järgi tuleval aastal.


Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

KONTAKT

Eesti Rahvusringhäälingu kommunikatsioonijuht

Silver Kuusik

silver.kuusik@err.ee

tel. 628 4189