Tarmu Tammerk valiti ONO presidendiks (2)

14.05.2014 12:32

Rahvusringhäälingu ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk valiti rahvusvahelise meediaombudsmanide organisatsiooni Organization of News Ombudsmen (ONO) presidendiks.

Mai teisel nädalal Saksamaal Hamburgis toimunud ONO aastakonverentsil uuendati meediaombudsmane ühendava organisatsiooni juhtkonda. Samuti arutati meediaeetika küsimusi olukorras, kus veebimeedia kiirus surub peale tempot ja raputab senikehtinud tavasid.

„Eesti avalik-õigusliku meediakanali esindaja valimist kaheks aastaks ONO etteotsa võib vaadata kui organisatsiooni soovi laiendada meediaombudsmani institutsiooni ringhäälingutes ja selles Euroopa osas, kus meediavabadust alles üles ehitatakse,” ütles Tammerk. „Samas on presidendi ülesanne liita ONO liikmeid üle maailma ja luua professionaalse meediaeetika arutelu võimalusi.”

Eelmisel kahel aastal täitis ONO presidendi ülesandeid Suurbritannia ajalehe The Observer ombudsman Stephen Pritchard.

ONO on loodud 1980. aastal USAs ja ühendab meediaombudsmane nii trükiajakirjandusest kui ringhäälingust üle maailma. Aktiivset arengut on viimasel ajal märgata näiteks Ladina-Ameerikas.

Meediaombudsman töötab tavaliselt ühe konkreetse meediakanali juures, jälgides selle tegevuse vastavust heale ajakirjandustavale. Meediaombudsman vaatab sõltumatu hindajana läbi auditooriumi vastulauseid ja vaidlustusi ja hoiab silma peal tasakaalustatusel.

„Aastakonverentsil tõdes rahvusvaheline esinejaskond, et muutuvast meediakeskkonnast hoolimata ei ole muutunud ajakirjanduseetika põhitõed,” ütles Tammerk. „Küll on aga üha rohkem meediaorganisatsioone asunud kehtestama reegleid selle kohta, kuidas veebimeedias vigu parandada nii, et eksitav info edasi ei leviks ja võimalik kahju inimestele saaks minimeeritud.”

meediaeetika@err.ee 

Allikas: ERRi pressiteade


Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Lisa uus kommentaar