Kes saavad ERR arhiive kasutada?

ERR arhiive kasutavad eelkõige Rahvusringhäälingu töötajad programmi tootmiseks. Alati aitame teabega õppe- ja teadustööd tegevaid inimesi. Võimalust lihtsalt muusikat kuulata pakuvad avalikud raamatukogud, meie juures seda teha ei saa.

Kellel on võimalik arhiivist koopiaid saada?

Enamus arhiivimaterjale on seotud intellektuaalomandi õigusi kaitsvate seadustega, seepärast on õigus koopiaid tellida autoritel, esitajatel ja nende õiguste pärijatel.

Olen ise (minu ema-isa-vanaisa) esinenud ER (ETV) saates, kas mul on võimalus saada sellest koopia?

On küll, tasudes tehnilise töö kulu. Kõigepealt aga tuleb see saade leida. Selle tarvis vajame võimalikult palju informatsiooni – otsitava inimese nimi, saate pealkiri, eetriaasta jms. Siiski ei tasu unustada, et arhiivis hoitakse ainult seda, mis on sinna kunagi üle antud, see tähendab, et arhiivis ei ole sugugi kõiki kunagisi salvestisi. Seega saab arhivaar inimest aidata vaid siis, kui vajalikud saated on arhiivi jõudnud.

Päringud ETV saadete ja filmide, fotode ja fotode kasutusõiguste ning raadiosaadete kohta palume saata aadressile arhiiv@err.ee

Koopia saamiseks täitke palun juuresolev taotluse vorm.

Päringutele vastamine toimub nädala jooksul teie e-posti aadressi või telefoni kaudu.

Soovin kasutada mõnda ERR toodetud salvestist reklaamis, filmis, CD plaadil, avalikul üritusel, kas see on võimalik?

Arhiivides leiduvaid materjale (filmid, etendused, kontserdid, muusikapalad, saated, fotod jms.) vahendab kommertstarbijatele ERR müügiosakond litsentsilepingute alusel. Tulunduslikuks tegevuseks on arhiivimaterjalid kättesaadavad kinnitatud hinnakirja alusel. Litsentsitaotlust ootame aadressile sirje.joesaar@err.ee.

Taotluses palume märkida arhiivimaterjali kasutamise eesmärk (reprodutseerimine CD-l, DVD-l, kasutamine reklaamis, avalikul üritusel jms.) ja taotleja kontaktandmed. Müügitingimused (kasutamise eesmärk, kordade arv, territoorium jm) sätestatakse kirjaliku litsentsilepinguga. Taotluse vormi leiate siit.

TAOTLUS LIHTLITSENTSI SAAMISEKS

 .................. . . a. nr.

Palun täida või kustuta ebavajalik


Taotleja: ..........................................................
Isikukood / registrikood: ...................................
Elukoht / asukoht: ............................................
Äriühingu esindaja: ..........................................


Taotleja taotleb Eesti Rahvusringhäälingult lihtlitsentsi (all-litsentsiandmise õiguseta) järgmiste teoste kasutamiseks:
* .........................................................................
* .........................................................................

Taotletav kasutamise viis (täpsustada, mil viisil ning kuidas soovitakse kasutada):
* isiklikuks kasutamiseks / äriliseks kasutamiseks

Kasutamise kordade arv:
* x korda / piiramatu arv kordi.


Kasutamise tähtaeg:
* ..............................

Kasutamise territoorium:
* Eesti Vabariik.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.